bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBlockchainÖzbekistan Blockchain Teknolojisi İle İlgili Kararname Yayınladı

Özbekistan Blockchain Teknolojisi İle İlgili Kararname Yayınladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, ülkesinde kripto paralar, kripto para madenciliği ve blockchain teknolojisi alanında yapılması gerekenler ile ilgili bugün jet hızında sessiz sedasız bir kararname yayınladı. Ülkesinin dijital paralara daha kolay ve çabuk adapte olmasını istediğini dile getiren Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, bu konuda kripto para madenciliği yapacak olan Özbek vatandaşlarının bugünden itibaren lisans alması gerektiğini ve bu lisans sayesinde üretimlerinin kayıt altında tutulması gerektiğine değindi.

Özbek vatandaşlarının kripto para alımında ve satışında herhangi bir engel ile karşılaşmasına engel olmayan bu kararname ile birlikte ülkenin 1 Ocak 2o21 yılı itibari ile birlikte hükümet ve şirketlerin kurumlarda blockchain dijital blok zinciri teknolojisini kullanmaya başlamaları önerildi.

Kararname Korkuttu

Bu tür kripto paralar ile ilgili kararnameler ülkeler tarafından çok nadir yayınlansa bile Özbekistan henüz gelişmeye devam eden bir ülke olması ve tam olarak yönetimsel bazı sorunların olması dolayısı ile ilk etapta kararnamenin olumsuz bir kararname olabilecek olduğu iddiaları yayıldı. Ancak daha sonrasında anlaşıldı ki “Özbekistan Cumhuriyeti’nde dijital ekonomi gelişimi için önlemler” isimli kararnamenin ülke vatandaşları adına fayda sağlayacak olduğu öğrenildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları