Kripto Para Madenciliği

Özbekistan’da Madenciler İçin Yüzde 300 Elektrik Zammı!

Özbekistan Bakanlar Kurulu kripto para madencilerinin elektrik tarifesine 'güncelleme' yaptı.

Nexo

Özbekistan’da yaşanan son gelişme ülkedeki kripto para birimi madencilerine zorluklar çıkaracak. Özbekistan Bakanlar Kurulu kripto para birimi madencilerinin elektrik alımında bundan sonra %300 zamlı fiyattan elektrik faturası almasına karar verdi ve ülkedeki madenciliği bitirme noktasına getirdi. Yüksek elektrik zammına henüz ülkede tepki pek gösterilmezken, kripto para madenciliği tesislerinin bu haber sonrasında tesisin kapanması kararını verebilecek olduğu ve yüksek elektrik zammının ödenebilecek türden bir zam olmadığı açıklandı.

Neden %300?

Özbekistan ekonomisi gelişmemiş ülke ve kripto para madencilerine yönelik bu adım ülkenin daha fazla elektrik fiyatını yüksekten satma isteğinden veya belki iddialara göre kripto para madenciliğini durdurmak istediğinden kaynaklanmış olabilir. Madenciler bundan sonra ülkede %300 daha fazla elektrik faturası ödemek zorundalar.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı