Kripto Para Madenciliği

Özbekistan’da Madenciler İçin Yüzde 300 Elektrik Zammı!

Özbekistan Bakanlar Kurulu kripto para madencilerinin elektrik tarifesine 'güncelleme' yaptı.

Özbekistan’da yaşanan son gelişme ülkedeki kripto para birimi madencilerine zorluklar çıkaracak. Özbekistan Bakanlar Kurulu kripto para birimi madencilerinin elektrik alımında bundan sonra %300 zamlı fiyattan elektrik faturası almasına karar verdi ve ülkedeki madenciliği bitirme noktasına getirdi. Yüksek elektrik zammına henüz ülkede tepki pek gösterilmezken, kripto para madenciliği tesislerinin bu haber sonrasında tesisin kapanması kararını verebilecek olduğu ve yüksek elektrik zammının ödenebilecek türden bir zam olmadığı açıklandı.

Neden %300?

Özbekistan ekonomisi gelişmemiş ülke ve kripto para madencilerine yönelik bu adım ülkenin daha fazla elektrik fiyatını yüksekten satma isteğinden veya belki iddialara göre kripto para madenciliğini durdurmak istediğinden kaynaklanmış olabilir. Madenciler bundan sonra ülkede %300 daha fazla elektrik faturası ödemek zorundalar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu