Altcoin

Palantir’in Sistemindeki Açığın Ucu, Kripto Paralara ve FBI’a Dokundu

Palantir'in sistemindeki açık işleri karıştırdı.

Dünyanın en ünlü yatırımcılarından olan Peter Thiel’ın kurduğu yapay zeka şirketi Palantir, kısa süre önce kötü bir haber ile karşılaştı.

Aktarılan yeni bir bilgiye göre yapay zeka şirketinin sistemlerinde büyük bir açık oluştu. Bu yazılım programının FBI tarafından kullanıldığı aktarılıyor.

FBI’in bu programı özellikle özel verilere izinsiz şekilde girenler ve erişim elde etmeye çalışanlar için kullandığı ve bunu depoladığı belirtilmekte.

Bunu kullanan diğer kurumlar arasında ise CIA, ABD Göçmen Bürosu, ICE ve diğer kurumların da olduğu aktarılmakta.

FBI’in Gizli Programı Afişe Oldu

Bu olayın ortaya çıkması ise New York içerisindeki bir davada savcının elde ettiği mektup ile ortaya çıktı.

Ethereum ekosisteminin tanınan isimlerinden olan Virgil Griffith’in davasında okunan mektupta, Griffith’in Kuzey Kore’ye blockchain ve kripto paralarla ilgili ders verdiği ve ABD’nin yaptırımlarından kurtulma yolları gösterdiği de vurgulanıyor.

FBI ajanlarının tespit edip ilgili programlara kaydettiği bir notun, yazılımsal açık nedeniyle bilinmeyen bir parti tarafından en az 4 kere görüntülendiği ortaya çıktı.

Sosyal medya sitelerinden elde edilen verilere göre ise bunu görüntüleyenler 1 yıldan az bir süre içerisinde olayı gerçekleştirdi.

Belgelerin deşifre olmasıyla ABD yaptırımlarına maruz kalan ülkelerin bu yaptırmadan kurtulmak için kripto paraları araştırdığı ve el altından bu sektöre girmeye çalıştığı anlaşılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu