AnalizBitcoinHaberler

Pantera Capital CEO’su, FED’in Faiz Artırımının Bitcoin İçin O kadar Da Kötü Olmadığını Düşünüyor!

Dan Morehead, diğer varlıklarla kıyaslandığında Blockchain'in en çekici varlık sınıfı olduğunu belirtti.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, faiz oranlarındaki artışın Bitcoin (BTC) için “gerçekten o kadar da kötü” olmayacağını düşünüyor.

Bilindiği gibi ABD Merkez Bankası FED, ocak ayında %7,5’e ulaşan enflasyonu frenlemek için faiz oranlarını yükseltmeyi planlıyor.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ise faiz oranlarındaki bu artışın kripto endüstrisinin öncüsü olan Bitcoin (BTC) için gerçekten zannedildiği kadar kötü olmayacağını iddia etti. Diğer varlık sınıflarıyla kıyaslandığında Blockchain ürünlerinin daha avantajlı olduğunu belirtti.

Şimdi yatırımcılar bu gelişmeler ışığında herhangi bir politika değişikliğinin kripto para birimi fiyatlarında düşüşe neden olacağı endişesini taşıyorlar. Bu yüzden de FED’in atacağı her adım kripto camiası için büyük önem taşıyor.

“Kriptolar Geleneksel Ekonomiden Ayrılacak”

Tüm bunların yanı sıra Pantera’nın ortak yatırım sorumlusu Joey Krug da kripto piyasalarının önümüzdeki birkaç hafta içinde geleneksel piyasalardan ayrışacağını öngörüyor.

Krug ayrıca konvansiyonel makro piyasaları azalmaya başladığında kriptonun bu öngördüğü ayrışmadan ve kendi kendine işlem yapmaya başlamadan önce yaklaşık 70 günlük bir süre boyunca onlarla korelasyon eğiliminde olacağını belirtti.

Yani Krug’ın düşüncesine göre Bitcoin ilk anda küresel finans piyasaları ile paralel bir hareket sergilese de yaklaşık 2 ay içerisinde bu durum tersine dönüşecek ve pozitif bir ayrışma olacak.

Bitcoin Ve Ethereum Fiyat Eğilimi

21 Ocak’ta çöken ve toplam piyasa değeri 230 milyar dolardan fazla silinen kripto piyasası an itibarı ile yine kırmızılara bürünmüş durumda. BTC son 24 saatte %6 düşüşle 40.800 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise %6’lük bir düşüşle an itibarı ile 2.930 dolardan işlem görmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu