Bitcoin

Paraguay’ın Beklenen Bitcoin (BTC) Yasası, Hayal Kırıklığı Yaşattı

El Salvador sonrasında müjde beklenen Paraguay, beklenen haberi veremedi.

Kripto para piyasası son dönemde tamamen kötü haberler ile anılmaya başlandı.

Ancak haberler bu kadar kötüleşmeden önce özellikle El Salvador’dan gelen Bitcoin (BTC) müjdesinin durumu değiştirebileceği düşünülmüştü.

Bitcoin’in söz konusu ülkede meşru para birimi olarak kabul edilmesi sosyal medyada büyük bir etki yaşattı ve Paraguay gibi başka ülkelerin de buna katılacağı iddia edildi. Bu iddiaların bir kısmı doğru çıksa da haberler fiyata sanıldığı kadar etki etmedi.

Paraguay’ın Bitcoin Adımı Sönük Kaldı

Paraguay’ın meclis üyelerinden Carlos Rejala, Twitter üzerinden yaptığı birçok heyecan verici açıklamasında ülkesinin Bitcoin konusunda daha önce yapılmamış bir şey yapacağını ifade etti. Büyük bir merak uyandıran Paraguay’ın kripto para yasa tasarısı ise sanılan gibi çıkmadı.

Paraguay’ın kripto para yasa tasarısı ortaya çıktı ancak bu tasarı kripto para yatırımcılarından onay almadı.

Söz konusu yasa tasarısının aslında bir regülasyon olduğu ortaya çıktı. Yatırımcılar bu tasarıya göre kripto para madenciliği yapabilecek ve bunu “yasal” limitlerde devam ettirebilecek.

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden olan Juan Pessolani, bunun aslında çalıntı bir tasarı olduğunu ve benzer tasarının Arjantin tarafından hazırlandığını ifade etti.

Buna ek olarak kripto para yatırımını yasallaştıran hiçbir adım atılmaması ve El Salvador’un hamlesinin çok gerisinde kalması da umutları azalttı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu