Bitcoin

Paribu Kripto Para Borsasından Son Yönetmelik İle İlgili Açıklama!

Paribu, Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelik sonrası yeni bir açıklama paylaştı.

16 Nisan 2021’de Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmasına Dair Yönetmelik” isimli yeni düzenleme, kripto para sektöründe büyük bir belirsizlik yarattı. Şu an için birçok kullanıcı tam olarak hangi kurumlarla ödeme yapmanın yasaklandığına dair bir belirsizlik yaşıyor ve tepkiler büyüyor.

Paribu: Bankalarla TL Yatırma ve Çekme Devam Edecek

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu da bu konu hakkında kısa süre önce bir açıklama paylaştı ve sistemin nasıl devam edeceğini açıkladı.

Paribu açıklamasında şu ifadelere yer verilmekte:

30 Nisan’da yürürlüğe girecek yönetmelik kapsamında ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto para işlem platformlarına ve bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemeyecektir. Dolayısıyla yönetmelik sadece ödeme ve elektronik para şirketlerine yöneliktir.
Kullanıcılarımız tüm bankalar aracılığıyla TL yatırma ve çekme işlemi yaparak Paribu’daki işlemlerine devam edebilir.”

Bu açıklama kapsamında fon aktarımı konusunda ödeme ve elektronik para kuruluşlarının 30 Nisan tarihinden sonra devre dışı kalacağı görülüyor. Buna rağmen tüm bankalar aracılığıyla TL yatırma ve çekme işlemlerinin devam edeceği kamuoyu ile paylaşıldı ve büyük bir belirsizlik ortadan kaldırılmış oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
8 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu