Kripto HaberleriAltcoinPatlamaya Hazır Solana’da (SOL) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Patlamaya Hazır Solana’da (SOL) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Takip et

Altcoinlerin lideri Ethereum’a (ETH) rakip olan akıllı sözleşmeler platformu Solana (SOL), bu sene yaşadığı yükselişle 48 milyar dolar piyasa değerini geçerek tabloda 7. sıraya yerleşiyor.

Eylül ayındaki altcoinlerin yükseliş hareketine ayak uydurarak Binance üzerinde 216 dolarlık zirve seviyeyi ATH yapan SOL, bunu takip eden 12 günde %46 düşüş yaşadı.

ATH seviyesinden gelen düşüş trendini daha önce iki defa deneyen fiyat, 15 Ekim mumunda bu direnci kırmayı başardı. Peki SOL’ün bundan sonraki adımı ne olacak?

Kırılım Ve Retest Sonrası Akümülasyon!

Bir aydan fazladır süregelen düşüş trendinin direncini kıran SOL, yatay direnç olan 166 dolardan red yiyerek kırmızı trende retestini yaptı.

Bu retest sonrası son üç mumunda da 166 dolar direncini deneyen SOL’un bu direnç seviyesi ve 154,20 dolar desteği arasında bir süre akümüle olabileceği düşünülüyor.

Fiyat tarafındaki dirençle birlikte RSI tarafında da yukarı yönlü kırılım yapan SOL için Parabolik SAR indikatörünün de yükselişe onay verdiği görülüyor.

MACD göstergesinin de yakında yeşile dönmesi beklenen SOL’da bütün hava koşulları uçuş için uygun görünüyor.

Solana (SOL) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu yükselişin önünde ilk önemli direnç alanı 177 – 181 dolar aralığı olarak görülürken orta vadede hedefin 280 dolar olduğu belirtiliyor.

Ancak piyasada genellikle beklentilerin tersine hareketler geldiği göz önüne alınarak BTC tarafında gelebilecek ani düşüşlerde SOL fiyatına ilk etapta MA50 (150,63 Dolar) seviyesinin destek olduğu görülebilir.

Öte yandan bu seviye kaybedilirse yatay destek seviyesi ve beyaz yükseliş trendine denk gelen 139,60 doların desteği beklenir.

Bu iki seviyede fiyatı tutamazsa SuperTrend desteği olan 123,77 dolar altındaki mum kapanışlarında stop olma yolu izlenebilir.

Dirence Takılan Kısa Vadeli Boğa Bayrağı!

Ekim ayına 177,79 dolara olan yükselişiyle başlayan ve 4 saatlik grafik üzerinde oluşturduğu düşüş trendini son 2 günde art arda deneyen SOL, yayın saati itibariyle 159,8 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Solana (SOL) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ayrıca cuma günü yaptığı %10’luk atağın ardından 157 ve 163 dolar aralığında gidip gelen bir boğa bayrağı formasyonu oluşturan SOL, ne kadar yukarı iğneler atsa da henüz bu formasyonu kırmayı başaramadı.

Hem kırmızı trend çizgisinden hem de bayrağın üst bandından red yiyen fiyatın orta bandı olan 160 dolar altına doğru gerilediği görülüyor.

SOL fiyatının bu formasyonu bozmadığı ve MA100 (157,72 Dolar) üzerinde kaldığı senaryoda formasyon hedefi olan 180 dolara doğru bir yükselişin gelmesi bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları