Bitcoin

PayPal, Kripto Para Satın Alım Limitini 5 Kat Arttırıyor!

PayPal, kullanıcılarına daha fazla kripto para alım hakkı veriyor.

Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından birisi olan PayPal, aylar önce Bitcoin (BTC) ve kripto para ödemelerini destekleyeceğini açıklayarak aslında boğa piyasasının fitillerini ateşlemişti.

PayPal, ilerleyen aylarda bu kararını yeniledi, değiştirdi ve geliştirdi. Şimdi gelen haber ise bunların devamı niteliğinde gibi gözüküyor.

PayPal’dan Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Limit

PayPal, ABD’deki kullanıcılarının haftalık olarak 100.000 dolara kadar kripto para alabilmesini sağlayacaklarını açıkladı.

15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen duyuruda, daha önce 1 haftalık alım limitinin 20.000 dolar olduğu ve şu an bunun haftalık olarak 100.000 dolara çıkartılacağı vurgulandı. Şirket, bu hamlenin kullanıcılara kripto para satın alma konusunda daha fazla esneklik ve seçenek sunmak için atıldığını ifade etti.

PayPal, tam olarak Ekim 2020’de kripto para sektörüne gireceğini açıklamıştı ve ilk duyuru yapıldığında söz konusu limit 10.000 dolardı. Daha sonra bu limit 20.000 dolara kadar çıkartılırken şimdi ise bunun 100.000 dolar yapılması bireysel yatırımcılardan devamlı olarak artan bir talep geldiğine işaret ediyor.

PayPal’ın iştiraki olan Venmo da geçtiğimiz nisan ayında kripto para alım satım işlemlerini başlatmış ve bu talebin ne kadar fazla olduğunu doğrulamıştı.

PayPal’ın 2021’in ilk çeyrek verilerine göre 392 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor ve bunun kesinlikle kripto para sektörü için büyük bir fırsat olduğu görülüyor. PayPal’ın önümüzdeki tarihlerde de yeni değişiklikler yapması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu