Haberler

PayPal’ın Büyüme Hacmi 2021’in Son Çeyreğinde Yavaşladı

Şirket, büyümedeki yavaşlamaya rağmen 2021'deki performansını "güçlü" olarak nitelendirdi.

Dünya devi şirketler arka arkaya 2021 bilançolarını yayınlamaya devam ediyor. PayPal‘ın yaptığı son açıklamaya göre şirketin büyümesi 2021’in son çeyreğinde düşüş gösterdi.

Aslında 2021 yılı PayPal için genel olarak güçlü bir yıldı ancak bu son rapordan sonra şirket muhtemelen 2022’de kripto ile ilgili daha fazla çaba gösterecek.

Şirketin 2021’nin son üç aylık dönemi için hazırlanan finansal rapora göre büyüme çeşitli metriklerde yavaşladı. Tedarik zinciri zorluklarının bu gerilemede önemli bir paya sahip olduğu belirtiliyor.

Finansal teknoloji şirketi PayPal’in önceki çeyreklerde güçlü bir büyüme kaydetmişken sonrasında yavaşlama kaydettiği görülüyor. Raporun öne çıkan özellikleri arasında toplam ödeme hacmi (TPV) bulunuyor. Buna göre 2021’de 1,25 trilyon dolara ulaşan TPV, önceki dönemlere göre gerileme kaydederek % 23’lük bir büyüme gösterdi. Şirket bünyesinde ise 49 milyon net yeni aktif hesap bulunuyor.

Toplam ödeme hacmi (TPV) ($B): PayPal

Öte yandan şirket, büyümedeki yavaşlamaya rağmen 2021’deki performansını “güçlü” olarak nitelendirdi. Nitekim geçen yılki rakamlar 2020’den daha iyiydi ve bu da şirket için “rekor” bir yıldı. 2021’de elde edilen toplam gelir 25,4 milyar dolardı ve bu da yıllık bazda %29’luk bir büyümeyi temsil ediyordu. Aktif satıcı hesapları da %13 büyüyerek 426 milyona ulaştı.

Kuzey Amerika ve Avrupa’daki en büyük 1.500 çevrimiçi perakendeci arasında dijital cüzdan kabulü

Kripto Para Kabulü Cüzdan Sayılarını Artırdı

Kuzey Amerika ve Avrupa’daki en büyük 1.500 çevrimiçi perakendeci arasındaki dijital cüzdan kabulüne bakıldığında ise PayPal’ın açık ara önde olduğu görülüyor. Şirket, geçen yıl kripto ve diğer hizmetler için dijital cüzdanını piyasaya sürdü ve ilk kez kripto kullanıcıları %40 oranında artış gösterdi.

Öte yandan şirketin Visa ve diğerleriyle birlikte Blockchain Capital’in 300 milyon dolarlık fonuna yatırım yapması, şirket CEO’sunun da dediği gibi finansal sistemin 5 yıl içinde son 20 yıla göre daha fazla değişeceğini gösteriyor. Bu da şirketin geleceğe odaklandığının açık bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu