coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerPayPal'ın Stablecoin'i PYUSD 500 milyon Dolarlık Piyasa Değerini Aştı! Yükselişi Hangi Altcoin...

PayPal’ın Stablecoin’i PYUSD 500 milyon Dolarlık Piyasa Değerini Aştı! Yükselişi Hangi Altcoin Tetikledi! İşte Detaylar

Ödeme devi PayPal'ın ABD dolarına sabitlenmiş Stablecoin'i PYUSD'nin arzı kısa sürede yarım milyar doları aştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

PayPal’ın ABD dolarına sabitlenmiş Stablecoin’i PYUSD, Ağustos 2023’te saklama firması Paxos ile yapılan bir ortaklıkla piyasaya sürülmüştü. Kısa sürede piyasa arzının yarım milyar doları aştığı görüldü.

PayPal’ın Stablecoin’i Solana’nın Genişlemesinin Ardından 500 milyon Dolarlık Piyasa Değerini Aştı

Piyasaya sürülmesinin ardından, PYUSD’nin arzı 2023’ün sonunda 230 milyona ulaşmıştı. DeFiLlama verilerine göre, o zamandan bu yana toplam sabit coin arzı iki kattan fazla artarak bu ay 500 milyon sınırını aştı.

Özellikle geçtiğimiz ay, stabilcoin arzı %97 artarak 26 Haziran’da 270 milyondan 533 milyonun üzerine çıktı. Bu, PayPal’ı ilk on stabilcoin ihraççısı arasına yerleştiriyor ve Tether 112 milyar dolardan fazla arz ile bu alanda lider konumda.

PYUSD’nin büyümesindeki artış, Mayıs ayında Solana ağına genişlemesini takip etti. Birkaç ay sonra Solana, toplam arzın %25,2’sine eşit olan yaklaşık 134,5 milyon PYUSD tokenına ev sahipliği yaptı.

İlgili Haber  ABD Spot Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonları (ETF'ler) Son Günlerin En Yüksek Net Girişini Yaşadı! İşte Detaylar

Bu arada, Ethereum üzerinde yaklaşık 399 milyon PYUSD sabit coin bulunmaktadır.

PYUSD’nin Crypto.com gibi merkezi borsalarda benimsenmesi ve Curve ve Frax gibi merkezi olmayan finans protokollerine entegrasyonu da stabilcoin’in geçtiğimiz yılki büyümesine katkıda bulunmuş gibi görünüyor.

Şu anda Paxos, toplam arzın %20’sinden fazlasını temsil eden 112 milyon token ile Ethereum’daki PYUSD’nin en büyük kısmını elinde tutuyor.

Nansen tarafından sağlanan zincir içi verilere göre bunu 103 milyon ile Crypto.com borsası, 35 milyon ile Defiance Capital, 14,8 milyon ile BitGo ve 14 milyon ile Curve takip ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları