fbpx
Bitcoin

Pazar Payı Düşen Bitcoin Liderliğini Koruyor

Bitcoin giderek yükselen fiyatına rağmen pazar payı %80'lerden %50 seviyelerine geldi. - 10 yıl içerisinde.

Kripto paraların babası olan Bitcoin, kısa süre içerisinde milyonlarca insanı kendisine bağladı. Bitcoin, milyarlarca dolar piyasa hacmi, binlerce dolar fiyatı, milyonlarca kullanıcısı ile dünyada hükümetleri bile korkuttu. Bitcoin’in kripto para birimi olarak ulusal para birimlerinin önüne geçebilecek olduğu tedirginliğinden ötürü hükümetler bir anda harekete geçerek piyasa hacmi ve fiyatı liderliğini elinde bulunduran Bitcoin’in kendi ulusal geçerliliğine sahip para birimlerinin önüne geçmemesi için neler yapabilecek olduklarını düşünmeye başladı.

Bitcoin yatırımcıları son yıllarda giderek düşen pazar payına karşılık %50 üzerinde varlığını sürdürdüğü sürece Bitcoin’in hiçbir şekilde liderliği kaybetmeyeceğini ancak bu seviyenin daha düşük seviyelerine düşer ise yatırımcılarında pazarda yeni lider ve farklı kripto para birimleri arayacak olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin varlıklarına sahip olan kripto para yatırımcıları son yıllarda giderek düşen fiyatlar ile piyasa hacmi oranlarının rekor seviyesine 2 yıla yakın süredir yükselmediği ve bu sebeple ciddi sorunlara sebep olduğunu düşünüyorlar. Bu da piyasa ve fiyat ile pazar hacminin giderek daha düşük seviyelere düşmesine sebep oluyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı