binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinPazartesi Günü Çin'den Bitcoin Spot ETF'lere Milyar Dolarlar Akabilir İddiası Doğru Mu?...

Pazartesi Günü Çin’den Bitcoin Spot ETF’lere Milyar Dolarlar Akabilir İddiası Doğru Mu? Çinli Şirketlerden Açıklama Geldi

Analiz şirketi Matrixport'un Bitcoin Spot ETF ve Çinli yatırımcılar ile ilgili iddiası doğru mu? İşte içerinden cevap.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Spot ETF yarışına katılan bir dizi Hong Konglu şirket, Singapur merkezli bir kripto hizmetleri sağlayıcısı olan Matrixport’un Hong Kong’da listelenen bir Bitcoin spot ETF’sine anakara Çinli yatırımcılardan önemli miktarda sermaye girişi potansiyeline ilişkin iddialarını yalanladı.

Matrixport daha önce, önerilen Bitcoin spot ETF’sinin Southbound Trading Link aracılığıyla anakara Çinli yatırımcılardan 25 milyar ABD dolarına kadar sermaye girişi çekebileceğini bildirmişti. Ancak pek çok Hong Kong ETF katılımcısı bu iddiayı “tamamen saçmalık” olarak nitelendirerek reddetti.

Southbound Trading Link, Çin anakarasından gelen sermayenin Şanghay-Hong Kong Stock Connect ve Shenzhen-Hong Kong Stock Connect aracılığıyla Hong Kong’a girmesini sağlayan bir mekanizma. Bu iki kaynaktan gelen toplam sermaye güneye giden sermaye olarak adlandırılır.

İlgili Haber  Yoksa Biliyorlar Mıydı: FTX ve Alameda Cüzdanlarından Piyasadaki Düşüş Öncesi Şüpheli İşlemler!

Matrixport’un iddialarının aksine, bu Hong Kong ihraççıları, güneye giden fonların kripto para ve ilgili ETF’leri satın alamayacağını kesin olarak belirttiler. Bu açıklama, Matrixport’un Hong Kong’da listelenen bir Bitcoin Spot ETF’nin onaylanmasının anakara yatırımcılarından milyarlarca dolarlık sermayenin kilidini açabileceği iddiasını ortadan kaldırıyor.

Matrixport daha önce, “Hong Kong’da listelenen Bitcoin Spot ETF’lerinin olası bir onayı, anakara yatırımcılarının işlemlerde yılda 500 milyar RMB’ye (540 milyar HK doları yani 70 milyar dolar) kadar kolaylık sağlayan Southbound Connect programından yararlanmasıyla birkaç milyar dolar sermaye çekebilir” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail