Kripto HaberleriBitcoinPeter Brandt: "Bitcoin Yatırımım Var Ama..."

Peter Brandt: “Bitcoin Yatırımım Var Ama…”

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para analizleriyle dikkat çeken ünlü analist Peter Brandt Bitcoin’in enerji tüketimiyle ilgili Bitcoin boğası Michael Saylor’u eleştirdi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un ” Bitcoin dijital bir emtiadır çünkü ihraççısı yoktur ve enerji ile güvence altına alınmıştır.” şeklinde attığı twite cevap veren Peter Brandt, BTC yorumuyla ilgili Saylor’a yüklendi.

BTC’nin fahiş bir enerji tüketimi olmadan işe yaramaz olduğunu söyleyen Brandt, Bitcoin’in ekonomik bir işlev sağlamadığını savundu.

“Bitcoin sadece aşırı enerji kullanımı olmaksızın yararsız olduğu anlamında enerji ile güvence altına alınmıştır. Ayrıca ekonomik bir işlevi de yoktur.

Bitcoin’in enerji tüketiminden başka bir şey olmadığı büyük bir efsanedir.”

Paylaşımlarının devamında Bitcoin yatırımı olduğunu belirten ünlü analist, Bitcoin’de uzun vadede beklenen yükseliş senaryolarının çoğuna katıldığını da ekledi.

Michael Saylor da Peter Brandt’ın Bitcoin’in enerji kullanımına dair eleştirilerine sessiz kalmadı.

Tüm malların enerji gerektirdiğini belirten Saylor, Bitcoin‘in meta olmasından dolayı küresel bir dijital para birimi olarak hizmet edebileceğini savundu.

Bitcoin’in kullandığı enerji miktarı ve çevreye karşı oluşturduğu risk uzun süredir eleştirilen bir konu.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nin Haziran ayı verilerine göre, Bitcoin’in tahmini yıllık güç tüketimi 93 TWh civarında bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Zeki

bu nasil bi ceviri 🙂

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları