AnalizBitcoin

Peter Schiff, Bitcoin Grafiğindeki İki Formasyona Dikkat Çekti ve Uyardı!

Schiff, "Bitcoin'in için aşağıya doğru uzun bir yol var!"

Ünlü altın destekçisi ve Bitcoin (BTC) karşıtı Peter Schiff, son attığı tweetinde BTC grafiğinde oluşan formasyonlara dikkat çekti.

Euro Pacific Capital CEO’su ve Schiff Gold fonunun başkanı Schiff, yakın gelecekte gerçekleşmesini öngördüğü Bitcoin düşüşü için olumsuz bir yol haritası çizmek için yine iş başındaydı.

Bitcoin’in aşağı doğru indiğini belirten Schiff, paylaşmış olduğu grafiği kontrol eden aklı başında hiç kimsenin Bitcoin’de uzun süre kalmayacağını söyledi.

Söz konusu grafikte yer alan “çift tepe” ile “omuz baş omuz” formasyonuna dikkat çeken Schiff, Bitcoin’in düşmek için uzun bir yolu olduğunu iddia etti.

Head and shoulders (Omuz baş omuz) işlem gören bir varlık için yükselişten düşüş eğilimine geçişi öngören bir tersine çevirme formasyonudur.

Double top (çift tepe) ise bir varlık fiyatının aralarında düşüş kırılması olan iki zirveye ulaştıktan sonra ortaya çıkan oldukça düşüş yönlü bir formasyondur.

Bu formasyonların BTC’de oluştuğunu belirten Schiff, daha önceki “afaki” tahminlerinden sonra ilk defa grafiksel olarak bir tahmin ortaya sunmuş oldu.

Ancak Schiff’in yıllar önce BTC fiyatı asla 10.000 dolar üstünü göremeyecek şeklinde açıklamaları olduğu ve bunlarda ciddi şekilde yanıldığı da biliniyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Tüm Dipleri Bulan İndikatör Alım Bölgesinde!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu