Bitcoin

Peter Schiff Yine Bitcoin’e Değindi: Altın mı BTC mi?

Bitcoin'e karşı her fırsatta altını savunan Schiff, aynı görüşünü tekrarladı.

Bitcoin’e (BTC) olan nefretiyle tanınan Euro Pacific Capital CEO’su ve Schiff Gold’un kurucularından Peter Schiff, milyarder Paul Tudor Jones‘u Bitcoin konusunda eleştirerek altının BTC’ye galip geldiğini söyledi.

“Bitcoin yarışın en hızlı atı değil!” diyen Schiff yeniden Twitter başındaydı. Altının Bitcoin’den üstün olduğunu her fırsatta dile getiren Schiff, yine aynı görüşü savundu.

“(…) Geçen yıl boyunca enflasyonun nihayet bir tehdit olarak algılanmasıyla Bitcoin fiyatı %37 düştü. Buna karşılık altın fiyatı %12 arttı!” şeklinde yorum yapan ünlü isim, Tudor Investment Corporation’ın kurucusunun Bitcoin konusunda yanıldığını da ekledi.

Ünlü isim fiyat tahmini olarak ise 30.000 doların altının görülmesi durumunda ciddi bir fiyat düşüşü olacağını ve fiyatın çok kısa sürede 20.000 dolara geleceğini ifade etmişti.

Bir süredir 40 bin dolar seviyesini zorlayan lider kripto, an itibarı ile yeniden 40 bin dolar altında işlem görüyor. Oysa 9 Mart’ta 42.576 dolara ulaşarak yerel bir yüksek seviyeye ulaşmayı başaran BTC, kısa süre sonra ani bir düşüş yaşadı ve şu anki 39.126 dolar seviyesine kadar geriledi. Peter Schiff ise Bitcoin’in bu ani yükselişlerini “ölü kedi sıçraması” olarak değerlendirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu