Altcoin

Peter Schiff’ten Elon Musk’a Dogecoin (DOGE) Suçlaması!

Peter Schiff, Elon Musk'ın DOGE için Bilerek Pump Yaptığını İddia Ediyor

Peter Schiff, sıkı bir Bitcoin (BTC) eleştirmeni olarak hafızalarda yer edindi.  Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, son günlerde piyasada yaşananlar hakkında kendi yorumunu açıkladı. Elon Musk’ın “halkın kripto parası” olarak tanımladığı DOGE, Schiff’e göre sadece pump aracı olarak kullanılmakta.

Elon Musk, Pump Yapıyor!

Peter Schiff, Tesla CEO’sunun çaresiz bir şekilde kripto paraları pumpladığını ve DOGE’un da bunlardan birisi olduğunu vurguluyor.  Kendisine yöneltilen bir soruya yanıt veren Schiff, Elon Musk’ı sevmeme gibi bir durumu olmadığını vurguladı.

Birçok insanın Elon Musk yüzünden kaybetmeyi göze alamayacak kadar para kaybedeceğini belirten Schiff, aslında haklılık payına sahip.

Musk’ın bunu tamamen pump için yaptığına dair teoriler ve iddialar da son günlerde artışa geçti. Özellikle 4 Şubat tarihinde DOGE hakkında beşten fazla tweet atan Musk’ın net bir şekilde bir şeylerin peşinde olduğu düşünülüyor. Buna rağmen piyasanın tecrübeli isimleri Elon Musk’ın daha önceki dönemlerde de DOGE hakkında birçok tweet attığına şahit oldu.

Dünyanın en zengin insanı 2019 yılında DOGE için önemli bir adım atmış ve bunu biyografisine eklemişti. Twitter biyografisine “Dogecoin CEO’su” ifadesini ekleyen Musk, o tarihlerde de ünlü kripto paraya rekor getirdi.

Musk ara ara Bitcoin hakkında da benzer adımlar atsa da DOGE sevdası bir adım önde gibi gözüküyor. Schiff’in tepkisi ise önümüzdeki günlerde yine benzer adımlar atacağı tahmin edilen Musk yüzünden daha da artabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu