Bitcoin

Petrol Piyasaları Karıştırdı: Bitcoin’de Sert Düşüş

Bitcoin fiyatında beklenmedik sert düşüş yatırımcıları şok etti.

Kripto para birimi Bitcoin’in değeri hızla düşüyor. Petrol fiyatlarının Suudi Arabistan tarafından düşürülmesi tüm dünyada şok etkisi yaratmaya başlarken, Rusya’dan yapılan açıklamalar gerilimi daha fazla artırdı. Suudi Arabistan petrol fiyatlarını düşürme kararı almış, üretimi günlük binlerce varil artırma yolunu tercih edeceklerini resmen doğrulamıştı.

Rusya’dan yapılan son dakika açıklamalarında ise Rusya’nın petrol fiyatlarının düşmesine karşı 6 ila 10 yıl bu seviyede ayakta kalabileceği, ancak sonrası için belirsizlik hakim olduğu açıklanmıştı.

Washington, D.C.’den yapılan açıklamalarda ise petrol piyasalarında yaşanan düşüşle ilgili herhangi bir endişe olmadığı, ABD’nin dünyanın en büyük petrol üreticisi olarak bu düşüşten çok büyük zarar görmeyecek olduğu yönünde geçmiş açıklamalar tekrarlanmış, hatta bu durumun ABD için bazı eyaletlerde kötü sonuçları olabilecek olsa bile ABD ekonomisini genel olarak etkilemeyeceği belirtilmişti.

Hisseler sert düştü, Bitcoin onlardan daha sert!

Bitcoin, altcoin, hisse senetleri ve bazı ülke tahvilleri sert düşüş yaşarken, özellikle ABD tahvilleri ise yükselişe geçti. Bitcoin 24 saat içerisinde 1.000 dolardan daha fazla değer kaybederken, çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı düşüşün ne kadar sürecek olduğunu merak etmeye başladı bile.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu