Altcoin

Piyasa Düşerken Balinalar Bu Altcoine Hücum Etti: 287 Milyar Adet Alım Yapıldı!

Ethereum ağının en büyük balinalarından birisi, 287 milyar adet SHIB alımı yaparak ortalığı ayağa kaldırdı.

24 saat içerisinde yarım milyar dolarlık likidasyon yaşanması ile birlikte sadece lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) değil neredeyse bütün kripto paralar sert düşüş yaşadı. Önde gelen bütün kripto paralar bir ay öncesinin destek noktasına çekilirken özellikle bir altcoin ise balinaların çok büyük desteğini elde etmiş gibi gözüküyor. Bu altcoin ise Elon Musk‘ın favori kripto para birimi Dogecoin‘in (DOGE) rakibi Shiba Inu‘dan (SHIB) başkası değil!

İlgili Haber
"2022 Dogecoin (DOGE) Ve Shiba Inu (SHIB) İçin Zor Bir Yıl Olabilir!"

Light, Milyarlarca Adet SHIB Aldı

WhaleStats tarafından aktarılan bilgilere göre, Ethereum ağındaki en büyük balinalardan birisi SHIB’e hücum etti. İşlem verilerine göre “Light” olarak da bilinen Ethereum balina cüzdan adresi, 6,4 milyon dolarlık SHIB satın aldı.

Bu işlem için sadece 6 dolarlık işlem ücreti ödenmesi de dikkatlerden kaçmadı. Daha fazla balina SHIB almaya başlayınca aslında bu balinanın kazancı da dakikalar içerisinde katlandı. SHIB’in diğer bütün altcoinlere kıyasla piyasadaki hakimiyeti %14 seviyesinde ve bunun Şubat 2022’den beri SHIB için en yüksek seviye olduğu görülüyor.

SHIB buna rağmen hala eski günlerinden çok uzakta. Daha önceki ralli döneminde ortalama volatilitesi %250 seviyelerine ulaşan SHIB’in şimdiki volatilitesi ise %25 seviyelerinde. Volatilitedeki 10 kat düşüş ise fiyat değişiminin çok nadir olmasına yol açıyor.

SHIB’in son 24 saatlik performansına bakıldığı zaman ise Robinhood listelenmesi ile piyasadan pozitif ayrışarak yüzde 14’lük bir yükseliş yaşadığı görülüyor.

İlgili Haber
Robinhood Shiba Inu ve Bu 3 Altcoini Listeledi, Fiyat Sıçradı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu