HaberlerTRON

Piyasa Düşerken Bu Altcoin Ralli Yaşadı! Yükselişin Sebebi Ne?

Kripto para piyasasında düşüş eğilimi devam ederken Tron (TRX) fiyatında ise ralli başladı. Yükselişin sebebi ne?

Tron (TRX) fiyatı genel kripto para piyasası düşüş eğilimini sürdürürken %10 değer kazanmayı başardı. TRX’in bu rallisinin sebebi ne?

TRX Hesaplarının Sayısı 90 Milyon Doları Aştı

Bilindiği üzere Tron ağı kendi algoritmik stablecoin’ini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Buna ek olarak da TRX’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada TRX hesaplarının sayısının 90 milyonu aştığı ifade edildi.

Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre TRX ekosistemi dünyanın en yüksek hızla büyüyen ağı olma yolunda ilerliyor.

Algoritmik stablecoin’in duyurusu kısa bir süre önce TRX kurucusu Justin Sun tarafından yapılmış ve piyasada kısa süreli bir ralli yaşanmıştı.

Bununla birlikte yeni Stablecoin UST ve USDC’den daha farklı olacak ve daha merkeziyetsiz bir mekanizmayı temel alacak. Algoritmik stablecoin’ler, Tether gibi rezerv para birimi olarak itibari para birimi kullanan stablecoinlerin aksine destek olarak diğer kripto para birimlerini kullanacak.

Tron (TRX) Fiyatının Performansı

Altcoinin günlük grafiği incelendiğinde Mart ayındaki büyük rallisinin ardından genel olarak yatay seyir izlediği görülüyor. Mart ayında yaşanan rallide stablecoin duyurusunun yapılmasının ardından TRX fiyatında %30’luk bir pump yaşanmıştı.

TRX fiyatının yaşadığı yükselişi gösteren fiyat zaman grafiği.

Stablecoin’in çıkışından önce piyasada bu stablecoinin kullanılabilmesi için TRX stake edilmeye başlandı. İşlemler için TRX kullanmasının dışında Tron ağının stablecoin’i USDD büyük ölçüde Terra’nın UST coinine benzer bir mekanizmayla çalışacak.

Tüm bu gelişmeler TRX’in son 24 saatte yüzde 18 yükseler 0.0.7370 dolara kadar yükselmesini sağladı. Bu yükseliş sonrası yüzde 8 değer kaybeden TRX, hala dünkü fiyatına göre yaklaşık yüzde 10 yukarıda işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu