AnalizBitcoinHaberler

PlanB Bitcoin İçin Kritik Veriyi Paylaştı! “Yol Ayrımındayız”

Bitcoin'de son durum ne?

Son günlerde yaşanan fiyat hareketleri ile oldukça tartışmalı hale gelen S2F modelinin mucidi PlanB Bitcoin‘e dair yeni bir paylaşım yaptı.

İçerisinde bulunduğumuz haftaya büyük bir düşüşle başlayan Bitcoin 33.000$’a gerilemiş ve oradan aldığı tepkiyle yükselmeye başlamıştı.

Yeni haftaya 38.000$ seviyelerinden girmeye hazırlanan Bitcoin’de bazı teknik ve on-chain göstergelerin düşüş eğilimine geçmesi yatırımcıları tedirgin ederken, PlanB’de önemli bir ayrımda olduğumuzu belirtti.

İlgili Haber
Glassnode'dan Korkutan Bitcoin Raporu! "Bu Göstergeler Ayıyı İşaret Ediyor!"

Ünlü analist Bitcoin’de RSİ’ın 53 seviyesinde olduğunu, 50 ve altına düşmesi durumunda aşağı yönlü momentumun ve ayı piyasasının başlangıcı olacağını, 50 üzerinde kalması durumunda da tekrardan yükseleceğini belirtti ve ekledi; “2021’deki zirvelerde 90’ın üzerinde zar zor çıktık. Yüksek zirve ve aşırı düşük dip yok.”

PlanB’nin paylaştığı grafiği incelediğimizde, RSİ’ın 50’nin altına indiği durumlarda güzel alım fırsatları geldiğini gözlemliyoruz. Analistin paylaşımına göre su sıralar önemli bir bölgede bulunan RSİ bize “tamam mı devam mı?” bölgesinde olduğumuzu söylüyor.

Bitcoin’in aylık grafiğini incelediğimizde RSI’ın 50’nin altına indiği durumlarda 8-10 ay boyunca fiyatın toparlanmakta zorlandığını ancak bu seviyelerin en iyi alım bölgeleri olduğunu görüyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu