AltcoinHaberlerKripto Para

Polis LUNA Vakfının Fonlarının Dondurulmasını Talep Etti!

Terra soruşturması genişliyor.

Kripto para piyasasında şok etkisi yaratan Terra (LUNA) ve UST krizinin yankıları halen devam ediyor.

LUNA çöküşü ile ilgili soruşturma başlatan Güney Kore yetkililerinden sonra ülkenin polisi de kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard’ın (LFG) varlıklarını dondurmak için harekete geçti.

Güney Kore’nin yerel haber kaynağı KBS’nin haberine göre, polis LFG’nin varlıklarını dondurmak için önlemler aldı.

Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, borsalardan LFG’ye ait hesaplardan herhangi bir kurumsal fonun çekilmesinin dondurulmasını istedi.

Polis yaptığı açıklamada, LFG’nin işlemlerinde zimmete para geçirilmiş fonlar olduğuna dair ipuçları ele geçirdiklerini ve bu yüzden LFG’nin varlıklarına müdahale ettiklerini söyledi.

KBS, ülke polisinin talep ettiği dondurma işleminin herhangi bir bağlayıcılığı bulunmadığını, bu bağlamda da kurumsal fonların ne kadarının kısıtlandığının tespit edilemediğini yazdı.

Güney Kore’li yetkililer UST ve LUNA çöküşü sonrası yaptıkları soruşturmayı genişletiyor.

Zira Güney Kore hükümeti ülkenin beş büyük kripto para borsası olan Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax’ın yetkilileri ile yarın acil bir toplantı düzenleyecek.

Bu borsalardan Coinone UST krizinden sonra Terra (LUNA) ticaretini askıya aldığını duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu