Altcoin

Polkadot (DOT) İçin İyi Haber Geldi: Dünyanın İlk DOT ETP’si Listeleniyor

21Shares, dünyanın ilk Polkadot ETP'sini piyasaya sürdü.

Kısa süre önce yükseliş rekorları kıran ve kripto para ekosisteminin ilgisini üzerine çeken Polkadot (DOT) şu sıralar konsolidasyon döneminde. DOT fiyatı 19,50 dolara kadar çıktıktan sonra 17 dolara kadar geriledi ve basın saati itibarıyla 17,22 dolardan işlem görmekte. Son 24 saat içerisinde sadece %1,6 fiyat değişikliği yaşanması ise DOT’un yerinde saydığını gösteriyor.

DOT ETP’si Listeleniyor

Bu konsolidasyon sürecine rağmen gelen yeni bir haber ise DOT yatırımcıları için birçok şeyi değiştirebilir. Daha önce Bitcoin ve Ethereum ETP’leri ile tanınan 21Shares, şimdi de Polkadot ETP ürününü piyasaya sürdü.

İsviçre merkezli şirketin yönetimi altında 500 milyon dolardan fazla kripto para olduğu biliniyor. DOT ETP’si direkt olarak İsviçre’nin en büyük menkul kıymet borsalarından SIX üzerinde listelenecek. 170 yıllık bir menkul kıymet borsası olan SIX, aynı zamanda Ethereum ve Bitcoin gibi diğer kripto paraların ETP’lerine de ev sahipliği yapmakta. 21Shares, Polkadot ETP’sine yönelik yoğun bir talep olduğunu ve kurumsal yatırımcıların buna ilgi duyduğunu vurguladı.

“Bitcoin’den Diğer Kripto Paralara Geçiş Başladı”

21Shares CEO’su Hany Rashwan konu hakkında yaptığı açıklamada yatırımcıların ETP üzerinden Bitcoin alması ile doğal bir sürecin başladığını belirtti. CEO’ya göre Bitcoin’den diğer kripto para birimlerine yönelik geçiş de bu sürecin bir parçası. DOT ETP’sinin kısa süre önce görülen rekor yükseliş sonrası listelenmesi ise ilginin ne kadar arttığını net bir şekilde göstermekte.

Şu an bütün gözler ise DOT’un en büyük rakiplerinden Ethereum’un üzerinde. ETH fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdı ve 1.550 dolar üzerine kadar çıktı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu