Kripto HaberleriAnalizPolkadot (DOT) İçin Teknik Sinyaller Ne Yönde?

Polkadot (DOT) İçin Teknik Sinyaller Ne Yönde?

Takip et

Birden fazla özel blockchaini birleşik ağa bağlayan geniş bir web yelpazeli blockchain projelerinden biri olan Polkadot ile alakalı en son önemli güncel haber geçtimiz bir kaç gün içinde Polkadot (DOT) ve Cardano’nun (ADA) ETP (exchange-traded products) işlemleri için Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasında onay alması olmuştu .

Bunun yanında bu ay içerisinde bir diğer haber Polkadot (DOT) Parachain’i Astar Network 100 Milyon Dolarlık Teşvik ve Destek Programını duyurması ile gündemde yerini aldı.

Peki bu ay içerisinde çıkan güncelleme ve haberlerin etkisi fiyata nasıl yansıdı?

Genel olarak baktığımızda aşağıda bulunan grafikte trend takipçisi olarak kullanılan önemli göstergelerden hem MA hem de Macd tarafından gelen sinyallerin zayıf ve ortalamaların altında seyir ettiğini görebiliyoruz.

Haberin etkisi ile 15 şubat tarihinde 18 dolar destek seviyesinden yaklaşık % 9 civarında tepki almış fakat tekrar geri çekilme ile düşüşe devam etmişti.

Burada 27 Aralık 2020 tarihinden gelen major trend bölgesi ve 16 dolar civarındaki destek bölgesi karşımıza çıkmaktadır.

Kötü senaryo olarak, bu bölgede alıcı baskısı oluşmadığı takdirde ve bu bölgenin altında günlük kapanışlar gelmesi durumunda trend altı alt destek seviyeleri takip edilebilir.

İyi senaryo olarak yükseliş durumuna geçebilmesi için bu trend civarındaki bölgede alıcıların kuvvetli olup Aralık 2021 tarihinden gelen düşen trend bölgesinin kırılımı ile yani 23 ve 24 dolar üzerinde yapacağı günlük kapanışlarla beraber üstteki direnç seviyeleri hedeflenebilir.

Özetleyecek olursak; piyasanın geneli doğrultusunda düşen trendin devam ettiğini ve haberin etkisi ile anlık bir tepki aldığı görebiliyoruz. Buradaki ana trend bölgesi önemli olup alıcıların yapacağı hareketler, hacim artışı ve gelecek haberlerin etkisi doğrultusunda izlenmelidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları