binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinPolygon, zkEVM Çözümü İçin Ana Ağı Başlattı

Polygon, zkEVM Çözümü İçin Ana Ağı Başlattı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum katman-2 çözüm platformu Polygon, projeye dair önemli bir mihenk taşını daha yerine yerleştirdi. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre Ekim ayından testleri devam eden zkEVM aracının (sıfır-bilgi Ethereum sanal makinesi) ana ağ lansmanını yaptı.

Polygon, böylelikle zkEVM aracını ana ağda (mainnet) çalıştırmaya başlayan ilk blockchain aktörlerinden biri oldu. Lansman duyurusunun ardından kripto basınına konuşan Polygon kurucu ortağı Mihailo Bjelic, zkEVM teknolojisine dair şunları söyledi:

“Sıfır-bilgi Ethereum’u blockchain ölçeklendirme teknolojisinin “kutsal kasesi” olarak kabul edebiliriz. Yeni araç, aynı anda üç özelliği sunarak çığır açıyor. Polygon’un zkEVM aracı; güvenlik, ölçeklenebilirlik ve EVM uyumluluğu aynı anda sağlayacak.”

Ethereum katman-2 çözümleri arasındaki rekabet gittikçe kızışıyor. Bir başka blockchain girişimi olan zkSync, Polygon’dan birkaç gün önce kendi ölçeklendirme çözümünün ana ağ lansmanını gerçekleştirdi.

zkEVM Nedir? Ne İşe Yarar?

Sıfır-bilgi Ethereum Sanal Makine teknolojisi, toplu işlemleri sıfır bilgi kanıtı ile gerçekleştirerek ETH ağında yürütülmesini sağlıyor. İşlemleri küçük parçalara bölen bu teknoloji ölçeklendirme sorununa önemli bir çözüm sunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail