BitcoinHaberler

Pompliano: “Bitcoin’de (BTC) Daha Sert Düzeltmeler Göreceğiz Ancak Geleceği Parlak!”

Anthony Pompliano, Bitcoin'in geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, CNBC’de katıldığı “Piyasa Uyarısı” programında Bitcoin’in geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Anthony’ye göre, ABD’nin son dönemde uyguladığı sürekli para dağıtma politikası küçük ve büyük yatırımcıları değerli metallere, gayrimenkullere ve Bitcoin gibi değerli varlıklara yönlendiriyor. Bunun en büyük nedeninin enflasyondan korunma istediği olduğunu aktaran Anthony şunları aktardı;

“Önemli olan ABD’de yüksek enflasyonun gerçekleşip gerçekleşmemesi değil, önemli olan bu korkunun var olması. Bu korku yatırımcıların sermayelerini değerli metallere, Bitcoin’e ve emlak sektörüne taşımasını sağlıyor. Bence bu grupta en kazançlı çıkan Bitcoin oldu.

İlk aşamada perakende yatırımcı Bitcoin alıyordu. Şuan da kurumlarımız alıyor. Sanırım sırada büyük şirketler var. Fortune’da ilk 100’de olan şirketlerin hepsi aşağıdan yukarıya doğru Bitcoin’i bilançolarına koymaya başlayacak. Sonunda Merkez Bankaları da rezervlerinde Bitcoin’e yer verecek. Şu an da perakendeden kurumlara geçiş yapıyoruz sonra kurumlardan şirketlere geçiş olacak.”

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşle ilgili de konuşan Anthony sunları aktardı;

“Fiyat açısından bakıldığında, Bitcoin’in Ekim 2020’de 10.000 $ ‘dan işlem gördüğünü hatırlayın. Yani 90 günden daha kısa bir süre içinde temelde% 400 arttı, bir nevi parabolik koştu ve bu yüzden% 20 geri çekilme oldu. Bu oldukça doğal.

2016 ile 2017 yılları arasında Bitcoin fiyatının 20 katından fazla düştüğü 2017 boğa koşusuna geri dönerseniz, % 30’un üzerinde beş düzeltme yaptığını göreceksiniz. Mini patlama ve çöküş döngüleri…Sanırım burada gördüğümüz de aynı, bu bir tür ilk düzeltme ama yine de 2020 Ekim’indekinden daha yüksek. Önümüzdeki aylarda bu düzeltme oranlarının daha da yükseldiğini görmeye devam edeceğiz”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu