binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinPopüler Altcoin, Alt Ağlarından Birinde Uzun Süredir Blok Üretemiyor!

Popüler Altcoin, Alt Ağlarından Birinde Uzun Süredir Blok Üretemiyor!

Popüler bir katman-2 altcoini, alt ağlarından birinin uzun süredir blok üretimi yapamadığını açıkladı. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir yıl önce bu hafta dolaylarında başlatılan Ethereum Katman 2 ağı Polygon (MATIC) zkEVM’de şu anda bir ağ kesintisi yaşanıyor. Birden fazla blok gezgini, bir bloğun başarılı bir şekilde sıralanıp zincire eklenmesinden bu yana uzun süredir süren bir kesinti olduğunu bildirdi.

Polygonscan’in zkEVM bölümündeki bir mesaj, zkEVM mainnet ağının şu anda planlanmamış bir bakımdan geçtiğini ve blok verilerinin güncel olmayabileceğini gösteriyor.

Polygon zkEVM, 27 Mart 2023’te Vitalik Buterin tarafından sembolik bir ilk işlemle başlatılmıştı. Ağ, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu, zero-knowledge ölçeklendirmeli bir rollup çözümü. Yenilikçi yaklaşımına rağmen Polygon zkEVM, rakiplerinden çok daha az işlem görerek benzer Katman 2 ağlarının çekiciliğini kazanmakta zorlandı.

İlgili Haber  Milyarder Yatırımcı Anthony Scaramucci, Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı: "Talep Çok Artacak"

Polygon (MATIC) resmi X hesabı, kesintiyle ilgili olarak resmi hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

“Polygon zkEVM Mainnnet Beta, katman 1 yeniden yapılandırması nedeniyle sequencer’ında bir sorunla karşılaştı. Sorunu tamamen çözmek için çalışıyoruz ve ayrıntılı bir post-mortem raporu ile takip edeceğiz. Bu sorun yalnızca Polygon zkEVM’i (tek rollup olan) etkiliyor ve Polygon PoS, Polygon CDK veya Polygon CDK kullanarak konuşlandırılan herhangi bir zinciri etkilemiyor. Önümüzdeki haftalarda ikinci nesil zkEVM’nin piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail