Altcoin

Popüler Altcoin Projesindeki Yazılımsal Hata, Sert Düşüş Getirebilir!

Compound, yazılımsal bir açık ile karşı karşıya.

Kripto para sektöründe DeFi denilince akla ilk gelen projelerden birisi olan Compound (COMP), şimdi yazılımsal bir sorun ile karşı karşıya kaldı.

Bu hafta yeni bir güncellemeyi hayata geçiren COMP’un kodunda 80 milyon dolar değerinde COMP’u tehlikeye atacak bir açık bulundu. Bu açık ise yüklü COMP satışına ve COMP fiyatında düşüşe neden olabilir.

COMP Fiyatı Sert Düşebilir

Ethereum tabanlı DeFi projesi, geçtiğimiz gün Proposal 62 adı altında yeni bir geliştirmeyi hayata geçirdi. Bu geliştirme, protokol kullanıcılarına iki şekilde COMP dağıtımı yapacak şekilde tasarlandı.

Buna rağmen dağıtımı gerçekleştirecek olan Comptroller kontratı, içerisinde yazılımsal bir hata ile hayata geçirildi ve kullanıcıların hakları olan COMP’tan daha fazlasını çekebilmelerinin önü açıldı.

Compound Labs kurucusu Robert Leshner konu hakkında yaptığı açıklamada ise bütün varlıkların, çekilen kredilerin ve pozisyonların şu an bu yazılımdan etkilenmeden ilerlediğini belirtti.

Özellikle 80 milyon dolarlık 280.000 adet COMP’un bazı kullanıcılara yanlışlıkla gönderilebilme riski taşıdığını belirten ünlü isim, protokolde değişiklik yapmanın ise bir haftalık süreç gerektirdiğini ifade etti.

Şu an için geçici bir değişikliğe gidilse de bazı kullanıcılar çoktan bu açıktan faydalandı ve 27,5 milyon dolarlık COMP, tek bir işlemle bir kişi tarafından çekildi. Cüzdan işlemlerine bakıldığında kullanıcının bunu anında USDC’ye çevirdiği görülüyor.

COMP fiyatı da son 24 saat içerisinde %5 düşüş yaşadı ve bu durum aslında o işlemin etkisi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu