Ana SayfaAltcoinPopüler DeFi Altcoini Yeni Stablecoinini Piyasaya Sürmek İçin Harekete Geçti!

Popüler DeFi Altcoini Yeni Stablecoinini Piyasaya Sürmek İçin Harekete Geçti!

Takip et

DeFi protokolü Aave altcoininin arkasındaki kuruluş olan Aave Companies, Aave’nin yönetim forumuna GHO adında yeni bir stabilcoin oluşturulması teklifinde bulundu.

Şu anda teklif tartışmaya açık ve uygulanabilmesi için bir yönetim oylamasından geçmesi gerekiyor.

Aave’nin Stablecoini DAI’ye Benzer Olacak

Söz konusu stabilcoin aşırı teminatlandırılmış olacak ve Ethereum ekosistemindeki en popüler merkezi olmayan stabilcoin olan DAI’ye benzeyecek.

Öneriye göre Aave kullanıcıları, Aave’ye tedarik ettikleri varlıkları teminat olarak kullanarak stabilcoin basabilecek. Bu varlıklar aynı zamanda teminat olarak kullanılırken getiri üretmeye devam edecek.

Aave kurucusu Stani Kulechov Twitter’da yaptığı açıklamada, “GHO, Ethereum piyasasındaki varlıklar tarafından güvence altına alınacak olsa da, GHO’nun ana vizyonu, internette ve sahada gerçek hayattaki ödeme fırsatlarını çözmek için L2’ler (katman 2’ler) aracılığıyla gerçek hayatta benimsenmeyi sürdürmektir” dedi.

İlgili Haber
Birleşik Krallık Hükümeti, DeFi Gelirlerinin Vergilendirilmesi Konusunda Görüş İstedi!

Altcoin Kuruluşu, Yeni Stablecoinden Borç Alanlardan Faiz Getirisi Elde Edecek

Kulechov, bu stablecoini borç alan herkesin faiz ödemesi yapması gerekeceğinden Aave DAO kuruluşunun da fayda göreceğini bildirdi. Yönetici ayrıca söz konusu stablecoinin geliştirilme sürecinin tamamlandığını ve 11 Temmuz tarihinde bir denetim için ilgili şirketler ile plan yapıldığını bildirdi.

Mayıs ayında yaşanan Terra çöküşünün ardından algoritmik stablecoinler aşırı teminatlandırma yoluyla herhangi bir değer kaybından korunmaya çalışmaya başladı. Bunun ilk örneklerinden biri TRON ekosisteminin kendi stablecoini olarak piyasaya sürülen USDD’de görüldü. Tam olarak TerraUSD çöküşünün yaşandığı bir dönemde hayata geçen USDD, UST çöküşünün ardından aşırı teminatlandırma metodunu uygulayacağını açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları