Borsa

Popüler Kripto Para Borsası Hacklendi: Yatırımcılara Kritik Uyarı!

Bilaxy, hacklenen borsalar kervanına katıldı.

Son dönemde hacklenen kripto para borsalarının sayısı bir anda arttı ve sadece 3 hafta içerisinde 3. kripto para borsası hacklendi.

Bu sefer hacklenen ise Türkiye içerisinde de popüler olan Şeyseller merkezli Bilaxy oldu. Türkiye içerisinde bazı fenomenlerin tanıtımını yaptığı Bilaxy kripto para borsası, 29 Ağustos tarihinde yaptığı duyurusunda sıcak cüzdanların hacklendiğini belirtti.

Bilaxy, Hacklendi

Borsa, çalınan fonların miktarını açıklamasa da bunun farklı kripto para birimleri ile toplam 450 milyon doları gördüğü iddia ediliyor. Bilaxy’nin resmi Telegram kanalında konu hakkında çeşitli açıklamalar yayınlandı ve hiçbir kullanıcının kendi Bilaxy cüzdanlarına fon göndermemesi gerektiği vurgulandı.

Borsanın sıcak cüzdanları hacklendiği için şu an kullanıcıların kendi cüzdanlarına yapacakları herhangi  bir transfer yine direkt olarak hackerların eline geçecek.

Bilaxy henüz durumu kontrol altına almış sayılmaz ve kullanıcıların hiçbir şekilde fon göndermemesi isteniyor.

Kripto para borsasının Telegram kanalından başka bir açıklama yapılmadı ve şu an çalınan fonların ne kadar olduğu hesaplanıyor.

HogeFinance ekibi tarafından yapılan açıklamada ise sadece HOGE tokenlerinin miktarının 22 milyon dolar olduğu belirtildi. Buna ek olarak çalınan diğer fonlar arasında çoğunluğu Ethereum’un oluşturduğu görülüyor.

Bundan sadece birkaç gün önce Japonya’nın en büyük borsalarından olan Liquid hacklenmişti. Liquid sadece 80 milyon dolarlık bir saldırı ile kurtuldu ve devamında FTX borsasından yatırım aldı. Bİlaxy için ise durum çok daha kötü gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu