blank
Borsa

Popüler Kripto Para Borsasında Bütün Fonlar 0 Olarak Görüldü: Kullanıcılar Tepkili

Hindistan'ın popüler kripto para borsası ve Binance ortağı WazirX, eleştirilerin hedefinde kaldı.

Hindistan’ın en popüler kripto para borsası WazirX, pazar günü büyük bir sorun yaşadı ve binlerce kullanıcının tepkisini çekti. WazirX kullanıcıların birçoğu saatlerce fonlarına erişim sağlayamadıklarını ve fonlarının 0 olarak gözüktüğünü vurguladı.

WazirX Sistemleri Saatlerce Sorun Yaşadı

WazirX CEO’su Nischal Shetty de konu hakkında yayınladığı gönderide borsanın “iç limitleri” doldurduğunu ve altyapı sağlayıcısı ile ilgili sorunlar olduğunu ifade etti. WazirX’in yaşadığı sorunun ise tek bir noktada başlayıp bütün sistemlerde etkisini arttıran yoğunluktan kaynaklandığı belirtildi.

Borsanın 1,8 milyon kullanıcısı bulunuyor ve hiçbir kullanıcı bu sistem sorunu esnasında fonlarını görüntüleyemedi.

Shetty konu hakkında yaptığı açıklamada, ne kadar fazla trafik için hazırlık yapılırsa yapılsın bazı sistem yüklerinin inanılmaz boyutlara ulaşabildiğini vurguladı. Cüzdanların güvende olduğunu ifade eden Shetty, sistemlerin ise yakında aktif olacağını belirtmişti.

WazirX kripto para borsasının bu yoğunluk anlarında 24 saat içerisinde 270 milyon dolarlık ticari hacme ulaştığı aktarılıyor.

Buna ek olarak WazirX’in kripto para birimi WRX tokeninin fiyatı da 1 günde %160 artarak 4,15 dolara kadar yükseldi. Hacim rekorunun sebebi de büyük ihtimalle bu olarak görülmekte.

Hindistan hükümetinin kripto paraları yasaklayacağına dair iddialara rağmen kripto para borsasının gördüğü bu rekor hacim ülkenin kripto para sektörüne ne kadar ilgi duyduğunu göstermekte.

Hindistan, kripto para ekosisteminin en önemli ülkelerinden birisi ve hacim de bunu kanıtlamakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu