HaberlerKripto Para

Porto Rikolular Kripto Milyonerlerine Tepkili!

Ülkedeki vergi yasasının Porto Riko sakinlerini olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Son zamanlarda kripto milyonerlerinin Porto Riko‘ya akın ettiği yönündeki haberler yaygınlaşıyor.

Böylesi bir eğilimi tetikleyen ana unsur şüphesiz sadece Porto Riko sahilleri ve muhteşem iklim koşulları değil. Ünlü zenginlerin adaya ilgi göstermesindeki ana neden ülkedeki vergi uygulamaları. Bu uygulama ile milyonerler ABD’de yüzde 37’lere kadar vergi verirken Porto Riko’da vergilerden kaçınabiliyor.

Ancak herkes bu ilgiden memnun değil. Öyle ki dün Brooklyn milletvekili Nydia Velazquez konuyla ilgili sert bir açıklamada bulundu.

Porto Riko’nun zengin kripto spekülatörleri için bir sığınak haline geldiği konusunda şikayette bulunan Velaquez, söz konusu kripto milyonerlere karşı daha sert bir eylem çağrısı yaptı.

Porto Rikolular Da Tepkili

Ülkedeki vergi yasası, Porto Riko’ya kazanç sağlamakla birlikte birtakım sıkıntıları da beraberinde getiriyor.

Halk da bu konuda oldukça tepkili. Velazquez’in başlattığı eylem çağrısı ise Twitter’da kısa sürede destek buldu. “Kendi özel oyun alanınızı oluşturmak için Porto Rikoluları Porto Riko’dan uzaklaştırarak adayı gamsız bir şekilde soylulaştırmanıza izin verilmeyecek.” diyen bir Porto Riko sakini halkın bu durumdan ne kadar muzdarip olduğunu ortaya koyan bir tweet paylaştı.

Birçok kişi tarafından milyonerleri Porto Riko’ya çeken yasanın sadece kripto sahiplerini değil, genel olarak bir vergi sığınağı arayanları desteklediğine işaret edilerek daha incelikli bir yasanın çıkması için çağrı yapıldı.

Öte yandan Porto Riko valisi, vergi muafiyeti için başvuruyu daha pahalı hale getiren 2020 yasasını onayladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu