binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinPowell Konuşmaya Başladı Bitcoin 28.000$'ın Altına İndi! İşte İlk Açıklamaları

Powell Konuşmaya Başladı Bitcoin 28.000$’ın Altına İndi! İşte İlk Açıklamaları

Piyasalar Powell'ın konuşmasını takip ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker işçilerin, küçük işletmelerin, işverenlerin ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı bir yuvarlak masa toplantısına konuşuyor.

Ekonomiyi yeniden geliştirme ve büyütme temalı toplantıda devam ederken başkan Powell ve Harker’dan önemli açıklamalar geldi.

FED’in odak noktasının sağlıklı bir ekonomi olduğunu belirten Powell, ABD ekonomisinde pandemi kaynaklı sıkıntıların devam ettiğini belirtti.

Powell para politikası hakkında daha fazla yorum yapmadı.

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker ise FED’in fiyat istikrar ve maksimum istihdam üzerinde çalıştığını belirtti.

Powell’ın toplantısının başlamasının ardından Bitcoin yeniden 28.000$’ın altında inerken, S&P 500’de -0,4’lük bir negatif primle işlem görüyor.

Toplantı diğer konuşmacıların açıklamalarıyla devam ediyor. Powell’dan önemli bir açıklama gelirse bu haber güncellenecektir.

Powell: FED’in hedefi sürdürülebilir güçlü bir iş gücü piyasası. Fiyat istikrarına ihtiyaç duyuldu ve FED şuan da bunu başarmaya odaklı.

Öte yandan başka bir panelde konuşan Fed Üyesi Barr ise şu ifadeleri kullandı:

  • Geçmişteki sıkılaşmanın tam etkileri önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak.
  • Önemli olan bu yıl ilave faiz artışı olup olmaması değil. En önemli olay, faizlerin yeterince kısıtlayıcı ir seviyede tutmak için ne kadar süreye ihtiyaç duyulduğudur. Bunun biraz daha zaman alacağını düşünüyorum.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail