AnalizBitcoin

Protestolar, Yaklaşan Seçimler, COVID-19 Ve Diğerleri Bitcoin’i Etkilemeye Devam Ediyor!

Bitcoin fiyatı sürekli olarak değişirken, özellikle son 6 ay içerisinde yaşananlar tüm yatırımları ve yatırımcıları yakından etkiledi.

ABD’de yaşanan George Floyd protestoları, kripto para birimleri ile ilgili ortaya atılan asılsız iddialar, COVID-19 ve ABD’de yaklaşan seçimler kripto para birimlerini derinden etkiliyor. Yatırımcılar, dünyanın son dönemdeki halini iyi görmezken, yatırımlarından endişe ediyorlar. Hisse senetlerinden kripto para birimlerine kadar her türlü yatırım beklenmedik değişimler görüyor ve görmeye devam etmesi bekleniyor. Her yeni bir güne yeni vaka sayıları ile uyanan dünya, her geçen gün daha büyük bir krizin içerisine doğru hızla bir şekilde sürüklenmeye devam ediyor.

Bu durum ise en çok kripto para yatırımcıları ile hisse senedi piyasasında faaliyet gösteren yatırımcıları etkiliyor. Yatırımcılar, kısa ve uzun vadede neler olacağını merak ederken, corona virüsü vakalarının giderek 2. dalga tartışmalarına konu olması bu soru işaretlerini daha da fazla artırıyor.

COVID-19 vakalarının giderek daha fazla artıyor olması, Brezilya ve diğer bazı ülkelerde rekor üzerine rekor kırılması, ölü sayısının binlerle ifade edilmesi yatırımcıları olası büyük küresel bir ekonomik kriz ile karşı karşıya bırakıp bırakmayacak olduğu konusunda soru işaretleri oluşturuyor.

COVID-19 nedeniyle özellikle ABD borsaları trilyonlarca dolar kaybederken, hisse senedi yatırımcılarının kaybının %90’lara kadar ulaştığı biliniyor.

COVID-19 En Büyük Endişe

Dünyada savaşları bile başlatabilecek olan en büyük sorunlar arasında bugün için 1. sırada COVID-19 gösteriliyor. ABD ve Çin arasında COVID-19 salgını sonrasında daha büyük tartışmalar ve ticaret savaşlarının daha da güçlenmesi beklenirken, bu durumun altın ve Bitcoin fiyatlarını beklenmedik düzeyde yükseltebileceğinden söz ediliyor.

COVID-19 dışında ABD’de bugün bile son hız devam eden siyahi Amerikalı George Floyd’un öldürülmesi protestoları, özellikle de bu dönemde yatırımcıları korkutan gelişmeler arasında yer alıyor. Tüm bunların Bitcoin ve altcoin fiyatını kısa vadede olumsuz etkilediğinden söz edilirken, özellikle COVID-19 vakalarında yaşanan artış ile altın fiyatlarının yeniden hareketlenmesi ve yükseliş yönünde hareket etmeye başlaması küresel olarak yatırımcıların alım yönünde adımlar attığının bir işareti olarak gösterilmekte.

Kripto para birimi yatırımcıları özellikle de bu dönemden sonra uzun vadeli dönemde bu sebeplerin her birinin bir araya gelmesi, yaklaşan ABD başkanlık seçimlerinde ABD’de söylemlerin daha da radikal hale gelmesi gibi sebeplerle değer artışları ile karşılaşabilirler.

Beklentiler Bitcoin fiyatının uzun vadede çok iyi değer kazanabilecek olduğuna işaret ederken, kısa vadede ise Bitcoin fiyatının normal seyrinde kalabileceğine işaret etmekte. Özellikle de Kasım ayına kadar kripto para birimi yatırımcılarının çok fazla düşüş ve yükselişle karşı karşıya kalması beklenirken, bu durumun ardında en önemli sebep olarak Kasım veya Aralık ayında birçok ülkede COVID-19 salgınının 2. dalga veya 3. dalgasının gelebileceği, aynı zamanda ABD’de yaşanacak başkanlık seçimlerinin bu aya denk gelmesinden dolayı yatırımcıların paniğe sürüklenerek Bitcoin ve diğer yatırım araçlarını çok daha hızlı kontrol etmeye başlamasından kaynaklanacağın görüşüne dayanmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu