Ana SayfaBitcoinPutin, Bitcoin ile Ticaret Yapılmasının Önünü Kesti!

Putin, Bitcoin ile Ticaret Yapılmasının Önünü Kesti!

Takip et

Rusya özellikle son zamanlarda kripto paralar denince akla gelen ilk ülkelerden bir tanesi. Ukrayna işgalinden sonra birçok ambargo ile karşı karşıya kalan Rusya’nın, bir çıkış yolu olarak kripto paraları kullanıp kullanmayacağı çokça kez kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu konuda daha serbest bir yaklaşım benimsediği ve yasaklamalara karşı olduğu daha önceki demeçlerde ortaya çıkmıştı.

Ancak son gelişme ile Putin, mal, hizmet ve işler için kripto para kullanılmasını yasaklayan yasayı imzaladı.

Rusya Merkez Bankası kripto para ile ödemelerin yasaklanmasını uzun bir süredir isterken Rusya Maliye Bakanlığı bu karara itiraz ediyordu. Ancak son kadar Vladimir Putin tarafından verilmiş oldu.

Yeni mevzuatın resmi gazetede yayınlandıktan 10 gün sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Ülkemizde de benzer bir uygulama geçtiğimiz yıl yürürlüğe girmiş ve kripto paralar ile herhangi bir ticari işlemin yapılması yasaklanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları