coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizQCP Capital Analistleri Bitcoin ve Ethereum'daki Düşüş Devam Edebilir Dedi, Riskli Seviyeleri...

QCP Capital Analistleri Bitcoin ve Ethereum’daki Düşüş Devam Edebilir Dedi, Riskli Seviyeleri Paylaştı!

QCP Capital, piyasanın özellikle BTC'nin 65.000 dolar ve ETH'nin 3.000 dolar seviyesinin altında olması konusunda endişeli olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve daha geniş anlamda kripto para piyasası son 24 saatte büyük bir satış baskısı yaşarken, dün açıklanan ÜFE verilerinin beklenti üstü gelmesi bu satış baskısını hızlandırdı.

Bu noktada Bitcoin 65.000 dolar, Ethereum ise 3.500 dolar seviyelerine kadar gerilerken, Singapur merkezli kripto para şirketi QCP Capital, piyasanın özellikle BTC’nin 65.000 dolar ve ETH’nin 3.000 dolar seviyesinin altında olması konusunda endişeli olduğunu söyledi.

Bu düşüşlerde spot BTC ETF’lerindeki girişlerin azalmasının ve yükseliş sırasında son derece agresif alımlar yapan kurumsal yatırımcıların satış yapmasının etkili olduğunu belirten analistler hafta sonunda da yüksek volatilitenin görülebileceğini belirterek aşağı yönlü baskının devam edebileceği konusunda uyardı.

“Hafta sonundan önce BTC’nin 65.565’e ve ETH’nin 3.566’ya düşmesiyle yüksek volatilite piyasaya çıktı ve bu devam edebilir.

BTC spot ETF girişlerinin net 132.7 milyon dolarla zayıfladı ve bu da talepte çok keskin bir düşüş anlamına geliyor.

Yüksek volatilite karşısında yatırımcılar BTC’nin 65.000’in altına ve ETH’nin 3.000 seviyesinin altına düşmesi konusunda endişeleniyor.”

Analistler hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için riskin tersine çevrildiğini ve yatırımcıların şu anda satım opsiyonlarına doğru yöneldiğini belirterek kısa vadede düşüş beklediklerini belirtiyor.

Ancak analistler uzun vadeli yükseliş beklentisini koruyarak özellikle günlük spot BTC ETF’lerine olan talebin devam etmesini beklemeleri nedeniyle, bu dalgalanmaların genel yükseliş trendi üzerinde kalıcı bir etki yaratmasının muhtemel olmadığına inanıyor.

Zira analistler BTC alım opsiyonlarının 100.000 ila 150.000 dolar arasında değişen fiyatlardan talep görmeye devam ettiğini belirterek “bu da Bitcoin’in yıl sonuna kadarki performansına ilişkin yükseliş beklentilerine işaret ediyor.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları