binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizQCP Capital Analistlerinden Rahatlatan Bitcoin Raporu: "Bitcoin'de Boğa Bitmedi!" İşte Raporun Ayrıntıları!

QCP Capital Analistlerinden Rahatlatan Bitcoin Raporu: “Bitcoin’de Boğa Bitmedi!” İşte Raporun Ayrıntıları!

QCP Capital analistleri olumsuz tabloya rağmen Bitcoin'de boğa piyasasının henüz bitmediğini ve halving sonrası yeni zirveler beklediklerini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin 61.000 doların altına kadar giden düşüşle yatırımcılarını tedirgin ederken FED toplantısı sonrası tekrar 67.000 dolar üzerine yükseldi.

BTC’nin hareketleri konusunda analistler ikiye ayrılmışken, QCP Capital analistlerinden olumlu bir rapor geldi.

Analistler spot Bitcoin ETF’lerine olan girişlerin azalmasının ve dün bu bugüne kadar kaydedilen en büyük tek günlük çıkışların yaşanmasının, fiyat üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini belirtti. Ancak bu çıkışların FOMC öncesi bir pozisyon ayarlaması olabileceğini de belirten analistler yükseliş beklentilerinin değişmediğini söyledi.

İlgili Haber  CANLI: Faiz Kararının Ardından FED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor! İşte Konuşmasından Tüm Satırbaşları

” BTC spot ETF girişleri 12 Mart’ta 1.045 milyon dolar ile zirveye ulaştı. Ancak o tarihten bu yana net girişler azaldı ve spot fiyatlar da düşüş yaşadı.

Dün 326,2 milyon dolarlık net çıkış gördük, bu bugüne kadarki en büyük tek günlük çıkış oldu. Bu çıkışlara BTC ani bir tepki verdi, 60.770’in en düşük seviyesine kadar düştü.

Son birkaç gündür süren olumsuz tabloya rağmen analistler görüşlerinin boğa piyasasının bitmediği ve halving sonrasında yeni zirveler geleceği yönünde olduğunu söyledi.

Analistler bu konuda “Bizim görüşümüz boğa piyasasının henüz bitmediği yönünde. Bitcoin’i halving sonrası yeni zirvelere çıkaracak geniş bir likidite rotasyonunun ortasındayız. Ancak kalan kaldıraç miktarı göz önüne alındığında, kısa vadeli düzeltme şiddetli olabilir.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Zeki

Allah allah! Ben de bitti diye herşeyi satmıştım ya.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail