Kripto Para

Quincy Üniversitesi, 32 Farklı Kripto Para ile Bağış Kabul Etmeye Başladı!

ABD'nin köklü üniversitelerinden Quincy Üniversitesi, kripto paralar ile bağış kabul etmeye başlayacak.

ABD’nin Illinois eyaletindeki bir özel üniversite olan Quincy Üniversitesi, kripto paralar ile bağış kabul edeceğini açıkladı.

ABD’li Quincy Üniversitesi Aralarında Dogecoin ve Shiba Inu’nun da Bulunduğu 32 Kripto Parayı Kabul Edecek

Üniversite, toplamda 32 kripto para ile gönderilen bağışları kabul edecek. Kabul edilecek kripto paraların arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Tron (TRX), Solana (SOL), Polygon (MATIC), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi alternatifler bulunuyor. Bunun yanında aralarında USDT, BUSD ve USDC’nin de bulunduğu çok sayıda stablecoin’de üniversitenin kabul ettiği kriptolar arasında bulunuyor.

Üniversite yetkilisi Matt Bergman, yaptığı açıklamalarında kripto para endüstrisinin yaşadığı hızlı büyümeyi vurguladı ve “yakın zamanda” bu büyümenin sona ereceğini düşünmediğini belirtti:

“Quincy Üniversitesi her daim öğrencilerini ve girişimlerimizi desteklemek için bağışçıların işini kolaylaştırmayı amaçlar.”

Quincy Üniversitesi’ne gönderilen bağışlar vergiden muaf olduğu için potansiyel kripto bağışlarından da herhangi bir vergi kesintisi yapılmayacak.

ABD’de Çok Sayıda Üniversite Kripto Varlıklar ile Bağış Kabul Etmeye Başladı

Puget Sound Üniversitesi 2014 yılında kripto bağışı kabul eden ilk Amerikan üniversitesi olmuştu. Üniversitenin mezunlarından biri kuruma 14.5 Bitcoin bağışlamıştı. BTC’nin o dönemki fiyatıyla bu yaklaşık olarak 10.000 dolara tekabül ediyordu. O dönemki ödeme işlemi BitPay aracılığı ile gerçekleştirilmişti.

Bu tarihten itibaren kripto para kabul eden üniversitelerin sayısı da çok hızlı yükseliş gösterdi. Wharton Üniversitesi, Blockchain programı katılımcılarının eğitim ücretlerini Bitcoin ile ödemesine imkan sağlamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu