Kripto Para

Rakuten Japonya’da Lisans Aldı

Japonya'da yeni kripto para borsası 1 ay sonra açılıyor.

Rakuten isimli ticaret devi, kripto para borsası lisansı aldığını duyurdu. Rakuten Wallet adını verecekleri kripto para borsasının 1 ay sonra resmen açılacak olduğunu açıklayan Rakuten basın sözcüsü, kripto paraların satışının yapılacağı kripto para borsasının adının Rakuten Wallet olacağını açıkladı. Ticaret devi olan Rakuten, kripto para borsası açması ile sektördeki diğer devlerinde bu konuda adım atmasında rol oynayabilir ve kripto paraların e-ticaret sitelerinde kullanım ve kabulünün artmasında büyük bir pay edinebilir. Rakuten’in kripto para borsası olarak açılış günü ile ilgili resmi bir gün bilgisi verilmese de 1 ay sonra açılacağı belirtildi.

Japonya’da dijital para platformlarının lisans almasının son derece zor olması ve bu nedenle kripto para borsası açmak isteyen kripto para borsaları uzun bir süre beklemek zorunda kalıyorlar ve kripto para borsası açmak için Japon kurumlardan lisans almak için uzun bir süre beklemek zorunda kalıyorlar. Japonya’da kripto para borsası açmak için sadece yasal süreci beklemek yeterli değil, giderlerin çok fazla olması ve avukatlık masraflarının binlerce dolarları geçmesi sebebi ile her isteyen şirket veya iş adamı kripto para borsası açamıyor.

Hakkında bazı kısıtlamalar olan ve daha önce yasal olarak Japonya kurumlarında vergi kaçakçılığı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmış olan şirketler kripto para borsası lisansı alamıyorlar.

Japonya’da kripto para borsası açmak zor iş

Japonya kripto para borsalarının güvenlik konusunda tüm önlemleri almasını ve yatırımcıları korumasını istiyor. Şirketlerin 1 nedenden dolayı bile kripto para borsası lisansı almalarına izin verilemeyebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu