AnalizBitcoinHaberler

Raoul Pal Uyardı: “ABD Borsaları, Kripto Piyasası Çöküşünü Tetikleyebilir!”

Ünlü makro guru, kriptoda aşağı yönlü hareketlenmeye hazır olunması konusunda uyarıda bulundu.

Eski Goldman Sachs Yöneticisi Raoul Pal, ABD borsalarındaki potansiyel dezavantajın önümüzdeki aylarda kripto fiyatlarını olumsuz etkileyebileceğini iddia etti.

Twitterdaki yaklaşık 1 milyon takipçisine seslenen Pal, Nasdaq’a baktığını ve teknik analiz açısından endeksin kritik desteği kırması durumunda potansiyel olarak daha düşük seviyelere inilebileceğini söyledi.

Kripto piyasaları için kesin bir düşüş beklememekle beraber mevcut makro koşulların dijital varlıkları aşağı çekebilecek potansiyele sahip olduğunu belirten Pal,

Enerji stoklarının, petrol emtialarının vb. hepsinin kırmızıda olduğunu görmek, ani bir paniğin ortaya çıkış riskini artırıyor. Saklanacak tek yer dolar ve muhtemelen tahviller olacaktır. Ve evet, kripto da bu düşüşten payını alacaktır.

dedi.

Ünlü isim ayrıca “Nasdaq son düşük seviyeyi kırarsa önümüzdeki haftalarda önemli miktarda dezavantajımız olacak.” dedi.

Özellikle Bitcoin ile ABD borsaları arasında olan korelasyon tarihin en yüksek seviyelerine ulaştı. ABD borsaları ile paralel hareket eden Bitcoin, borsalarda yaşanacak ciddi düşüşlerden bir hayli olumsuz etkilenebilir.

ABD borsaları açılış kapanış fiyatları ve gün içerisindeki önemli hareketlerini anında öğrenmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/bitcoinsistemi

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu