BitcoinHaberler

Rio de Janeiro Kripto Para Merkezi Olmak İstiyor!

Kripto paralara ilişkin benimseme şehirler düzeyinde artıyor.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsemesinin ardından, kripto para birimlerine yönelik benimseme şehirler düzeyinde artış yaşamaya başladı.

Miami ve New York Belediye başkanlarının kripto dostu yaklaşımları pek çok şehrin bu alana yönelmesine neden olabilir.

Bunun bir örneği de Brezilya’dan geldi. 2 hafta önce Rio de Janeiro belediye başkanı şehir hazinesine kripto para ekleme planları olduğunu aktarmıştı.

Coindesk’in konuğu olan Brezilya’nın en kalabalık şehirlerinden Rio De Janeiro’nun Ekonomi Geliştirme Sekreteri Chicão Bulhões kripto para birimlerine ilişkin planlarını anlattı.

Miami’nin kripto para hamlelerinden ilham aldıklarını belirten Bulhões, Rio De Janeiro’nun hazine rezervlerinin %1’ini kripto para birimlerine ayırmayı planladıklarını söyledi. Bunun yanı sıra Bitcoin ile yapılan vergi ödemelerine de indirim uygulanacak.

Bu haberlerin halkı heyecanlandırdığını söyleyen Bulhões ekledi:

“Birdenbire, şehir bu konu hakkında gerçekten heyecanlandı. Buradaki Brezilya ve Latin Amerika’daki tüm basın, daha fazla bilgi edinmek ve şehrin ne yaptığını anlamak istedi. Ayrıca, Rio de Janeiro’nun geri döndüğü hissini verdi.”

Ülkedeki olası kripto para regülasyonları hakkında da konuşan Bulhões şunları söyledi:

“Federal hükümet kripto paralar konusunda karar verme noktasında bizden çok daha güçlü. Ancak bence hükümet kripto paralar konusunda bir düzenleme yapma konusunda hazır. Bunun kripto para camiası için iyi bir regülasyon olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Henüz yeni başlıyoruz. Ancak şunu biliyoruz Rio, kripto para kominütesinin burada büyümesini istiyor.”

Rio de Janeiro, Brezilya’nın 26 eyaletinden birisinin başkenti ve ülkenin başlıca turizm merkezidir. São Paulo’dan sonra, Brezilya’nın ikinci büyük şehridir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu