Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiRiot Blockchain Bitcoin Üretimini Mi Azalttı: Şirketten Açıklama Geldi!

Riot Blockchain Bitcoin Üretimini Mi Azalttı: Şirketten Açıklama Geldi!

Takip et

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Riot Blockchain, Teksas’taki sıcak hava dalgası sırasında yüksek enerji talebini karşılamak için bazı faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldığını söyledi.

Şirket bu nedenle Temmuz ayında 318 BTC üretebildiğini, bunun geçen yılın Temmuz ayına göre %28 daha az olduğunu söyledi.

Ünlü Madencilik Şirketi Riot Blockchain Bitcoin Üretimini Azalttı

Kripto para madencilik şirketi bu kesintiden 9.5 milyon dolarlık enerji kredisi ve başka avantajlar da elde etti.

CEO Jason Les yaptığı açıklamada, “ERCOT’taki (Teksas Elektrik Güvenilirlik Kurulu) enerji talebi geçtiğimiz ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından, şirket Teksas’ta daha fazla enerji temin edilebilmesini sağlamak amacıyla enerji tüketimini gönüllü olarak azalttı” dedi.

Başta Teksas olmak üzere ABD’yi kasıp kavuran sıcak hava dalgaları nedeniyle Temmuz ayında enerji talebinin artması sonucu birçok BTC madencisi madencilik faaliyetlerini geçici olarak durdurdu. Riot’un Temmuz ayında 11.717 megawatt saat kesintiye gittiğini ve bunun ortalama 13.121 eve bir ay boyunca enerji sağlamaya yettiğini belirten Les, bunun aynı zamanda şirket için enerji giderlerini düşürdüğünü de sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Riot Blockchain, Ürettiği 250 Bitcoin'i Sattığını Açıkladı: Şirketin Satış Nedeni Ne?

Çıkardığı Bitcoin’lerin bir kısmını paraya çevirme stratejisini sürdüren Riot, Temmuz ayında 275 BTC satarak 5,6 milyon dolar gelir elde etti. Madencilik şirketinin elinde şu anda yaklaşık 6.696 BTC bulunuyor.

Şirketin hisseleri bu yıl yaklaşık %65 düşerek Bitcoin ile beraber kötü bir performans gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları