BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Riot Blockchain, Ürettiği 250 Bitcoin’i Sattığını Açıkladı: Şirketin Satış Nedeni Ne?

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, geçtiğimiz ay 250 BTC sattı. Peki satışın nedeni ne?

Bilindiği üzere, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin yılın başından bu yana baskı altında bulunuyor. Son verilere göre Bitcoin madencileri, sahip oldukları coinlerin bir kısmını satmaya başladı. Son gelişmeye göre Riot Blockchain şirketi, nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla bir satış yaptı.

Riot Blockchain 250 Bitcoin Sattı

Riot Blockchain Mayıs ayına ilişkin üretim ve faaliyet raporunu yayınladı. Yapılan güncellemede, bu ay çıkarılan Bitcoin’lerin yarısından fazlasını sattıkları belirtildi. Blockchain firması geçtiğimiz ay 466 BTC üretmişti. Bununla birlikte Mayıs 2021’deki üretime kıyasla yaklaşık %104’lük bir artış kaydetmişti. Ancak yine de bu, Nisan ayındaki üretimden yaklaşık %8 daha az olarak kaydedildi.

Madencilik şirketi 250 Bitcoin’i yaklaşık 7.5 milyon dolara sattı. Bununla birlikte Riot, 31 Mayıs 2022 itibariyle, tamamı şirket tarafından üretilen yaklaşık 6.536 BTC’ye sahip olduklarını belirtti. Riot toplamda 193.5 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Dünyanın en büyük kripto parası, bu yazının yazıldığı anlarda ortalama 29.819 dolar fiyattan işlem görüyor. Coinson 30 gün içinde %24’ün üzerinde değer kaybetti. Toplam dolaşımdaki BTC arzı 19.057 milyon olarak kaydedildi.

İlgili Haber
Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Şirketi Riot Blockchain'den Açıklama: BTC Satışı Mı Yaptı?

Şirket 51.313 Adet BTC Madenciliği Cihazına Sahip Olmayı Hedefliyor

Şirketin yayınladığı raporda, madencilik kapasitelerinin 43.458 madencilik cihazına yükseltildiği yer aldı. Şirket toplamda 4.6 EH/sn madencilik hızına sahip. Geçtiğimiz ay yüklü miktarda madencilik ekipmanını teslim alan şirket bu yüzden üretimini artırmış görünüyor. Bununla birlikte Riot, 51.313 madencilik cihazıyla toplamda 5.4 EH/sn hash oranına ulaşmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu