HaberlerXRP

Ripple 1 Milyar XRP’yi Hesabından Çıkardı, Yatırımcılar Bu Duruma Tepkili

Ripple kendi havuz cüzdanında 1 milyar XRP'yi piyasaya pompaladı

Ripple bugün kendi havuz hesabı olan Escrow cüzdanından, 1 milyar adet XRP’yi çıkarttı. Yani şirket bünyesindeki 1 milyar XRP piyasaya dağıtıldı.

Ripple’ın belli aralıklarla yaptığı bu olay birçok kesimin tepkisini çekiyor. Piyasadaki toplam arz bununla birlikte 1 milyar XRP daha artmış oldu. Her ay cüzdanından yüklü miktarda XRP çıkaran Ripple, bu ay da buna devam etmiş oldu.

Toplamda anlık kur ile yaklaşık 225 milyon dolara tekabül eden XRP’ler çeşitli şirketlere, piyasaya ve projelere dağıtılmak üzere cüzdandan çıkarılıyor. Bu politika Ripple için her ne kadar yeni ortaklıklar kurulmasının önünü açsa da, arz miktarını arttırdığı için XRP’nin fiyatı üzerinde olumsuz etki yaşatabiliyor.

Birçok kişi bu duruma sosyal medyadan tepki göstererek “Ripple artık bu işlemi durdurmalı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu hamleden sonra bir kısım analist XRP fiyatının bundan olumsuz etkilenebileceğini dile getirdi.

An itibarı ile 0,22 dolar seviyelerinde işlem gören XRP fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: XRP Fiyatı

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı