binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizRipple alınır mı?

Ripple alınır mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple yatırımı konusunda kararsız kalan ve yatırım yapıp yapmamak konusunda ne yapacak olduğunu düşünen kişiler, yatırımlarını hangi kripto para biriminde değerlendirecek oldukları konusunu sık sık soruyorlar. Kimi zaman bu Bitcoin için, kimi zaman ise Ripple için veya diğer coinler için olabiliyor. Yatırımcılar bu süreçte en fazla ilgi görmeye başlayan ve en yüksek performansı göstermekte olan Ripple yatırımı ile yakından ilgileniyorlar. Kimisi için XRP yani Ripple yatırımı oldukça riskli ve sadece bir oyun iken, kimisi için ise dünyanın en fazla kazandırabilecek coinleri arasında birinci sırada bulunan kripto para olarak görülüyor. Bunun nedeni olarak ise genelde yatırımcı kimselerin yaptıkları yorumlar ve kripto para medyasının yorumları ve açıklamaları etkili oluyor. Zaman zaman yatırımcılara göre XRP daha karlı olabilirken, zaman zaman ise Bitcoin yani (BTC) yatırımı daha karlı olabiliyor.

Bunu belirlemek için fiyat analizlerinin iyi ve doğru yapılması, sürekli yeni analiz ve açıklamalar ile haberlerin takip edilmesi gerekiyor ki olası kayıpların önüne geçilsin ve yüksek miktarlarda kazanç sağlanabilsin.

Ripple ile ilgili iddialar daha çok yatırımcıları bu sektörde hangi yatırıma değil, hangi kripto para ortalamasından daha fazla kazanacak olduklarını göstermek için ortaya atılıyor. Bazı iddialar var ki, bu iddialar hakkında yorum yapmaya dahi gerek yok.

0.19 dolardı!

Ripple fiyatları bir yıl önce bugün 0.19 dolar seviyesinde idi. Bugün ise 7 Ocak 2018 tarihinde gördüğü 3.37 dolar seviyesinden çok daha uzakta olsa bile orta vadede yatırımcılarına yine en fazla kazandırmış olan altcoin oldu. Bitcoin ile karşılaştırma yapıldığında ise Ripple son derece daha fazla kazançlı durumda olduğunu gösterirken, yatırımcılara göre bu artışlar henüz rekor zirve seviyesi için oldukça düşük ve 3 dolar seviyesine kadar beklenmesi gerekiyor. Bazı yatırımcılar ise bu sene Ripple’ın görmesi gerektiği zirvenin en az 3.60 dolar seviyesinde olmadan güveni tekrar kazanmasının mümkün olmayacağı görüşünde.

Kimilerine göre geçtiğimiz sene tamda bugün 0.19 dolar seviyesinde olan Ripple, hala en karlı kripto para yatırımları arasında ilk 3 sıralamasında bulunurken, kimilerine göre ise 0.54 dolar seviyesi oldukça düşük bir seviye ve sadece büyük yatırımcıların ilgisi ile toplu alımların etkisi sonucunda ortaya çıkmış olan bir fiyat artışını içerisinde barındırıyor.

0.19 dolar seviyesi ile 0.54 dolar seviyesi arasındaki fark kimilerine %100 oranında daha fazla kazanç sağlamış olmasına rağmen, bu seviyede 0.19 dolardan alım yapan kişileri Ocak ayında neredeyse tüm yatırımlarını tarihi 3 dolar zirvesi görüldüğünde satması dolayısı ile bu kadar fazla karlı olan kişilerin sayısının çok az olduğu, yine bu kişilerin yıllık bazda değil, 9 aylık süre içerisinde rekor seviyesinden düşüşler sonrasında en fazla karlı olan kişiler olduğu değerlendirmesi yapılıyor.

Ocak ayında satış yapmak yerine beklemede kalmak isteyen ve düşüşler sonrasında satış yolunu yine tercih etmeyen Ripple yatırımcılarının bu konuda yaptıkları bir takım hatalar dolayısı ile 1 dolara yakın bu seviyenin kendileri için çok büyük rakam olmadığı ama zararlarını önleyip neredeyse %55 oranında kazançlı durumda olmalarını sağladığı ifade ediliyor.

Neden Bitcoin hala daha çok tercih ediliyor?

Kripto para piyasasında yazılı olmayan bazı kurallar vardır. Bu kurallar tüm dünyada geçerli olmakla birlikte genellikle ekonomi devleri yazılı olmayan kurallara göre hareket ederler. Kimi Amerikan şirketleri rakiplerinin önüne geçmek için nasıl ki göz göre göre benzer sistemi kopyalamaya yelteniyor ve bunun aslında kağıt üzerinde ”birebir aynısı patent dolayısı ile kopyalanması yasaktır” diye yazıyor olsa bile tam tersi hareket ediliyor olması kripto para dünyasında da etkisini gösteriyor.

Kripto para dünyasında yazılı olmayan kurallar ise altcoinlerin yeterince iyi olmadığı ve sadece ”görünür” yönden iyi olduklarının iddia edilmesinden kaynaklanıyor. Bugün Amerikan yatırımcılar, Asyalı yatırımcıların neredeyse %70’i Bitcoin’i tercih ediyor, yedek yatırım olarak ve kendilerini riske atmamak için yaptıkları yatırımlar arasında 2. ve 3. sırada Ethereum ve Ripple bulunuyor. Bunun nedenleri ile ilgili yapılan açıklamalar ve analistlerin görüşleri çoğu zaman olumsuz yönde olmasına rağmen Bitcoin’in egemen kripto para olması bu gücü elinde tutmasında ve hiçbir altcoine kaptırmamasına yarıyor. Ethereum ve Ripple arasındaki dengeler değişim göstermeye başladığı zaman tıpkı Aralık ve Ocak ayında olduğu gibi anında fiyat değişimlerinin görülmesi ve piyasada hacim olarak 2. ve 3. sıranın asla değişmemesi örnekleri burada verilebilir.

Kimler Ripple satın almalı?

Ripple satın alacak kişilerin dikkat etmesi gerekenler;

  • Bu tür anlık ve haftalık fiyat artışlarının yeterli olup olmadığından emin olan ve yatırımlarını riske atabilecek kişiler,
  • Bitcoin yatırımı olup, farklı yatırım araçlarını değerlendirmek ve daha farkı kripto paralar ile kendisini ve yatırımsal araçlarını garanti altına almak isteyenler (eğer Bitcoin miktarı elinizde az ise kesinlike yatırımınızı ne olursa olsun analistlerin büyük bir kısmı ilk olarak Bitcoin’e yapmanızı önermekte)
  • Uzun vadede büyük artışların olmama durumu, Bitcoin’in gücünü burada göstererek birinci sırada en fazla kazandıracak kripto paranın Ripple’a kötü etki edebilecek olduğunu bilenler

Ripple yatırımı yapabilirler. Litecoin kurucusu Charlie Lee’nin geçtiğimiz haftalarda yaptığı ”eğer elinizde 1 Bitcoin değerinde BTC yok ise kesinlikle farklı kripto paralara yatırım yapmayın. En az 1 BTC yatırımınız olana kadar sadece Bitcoin yatırımı yapık ve diğer farklı altcoinleri asla bu konuda değerlendirmeye bile almayın.” yorumları bu durumun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber  Charlie Lee: Önce En Az 1 BTC Alın
  • Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatlarını size tahmin ettiğini ve edecek olduğunu, size kazanç sağlayacak olduğunu iddia eden kişilerden uzak durun. Asla bu ve buna benzer vaatler ile sizinle iletişime geçen veya reklamlardan gördüğünüz kişi, şirket veya kurumsal kimlikli olduğunu iddia eden yönetimler ile iletişime geçmeyin.
  • Bu içerik asla yatırım önerisi veya tavsiyesi değildir. Tüm sorumluluk yatırım yapacak olan kişinin kendisine aittir ve Bitcoinsistemi.com olası zarar durumlarından sorumlu tutulamaz.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail