XRP

Ripple Boş Durmuyor: XRP’nin Gelişimine Katkı Sağlayacak Yeni Yönetici Açıklandı

Ripple, Amazon'un tecrübeli bir yöneticisini bünyesine kattı.

E-ticaret devi Amazon’un kemik kadrosundaki yönetici Devraj Varadhan, Ripple saflarına katıldı. Ripple’ın uzun süreli çalışanı Christopher Kanaan’ın yerine geçen Varadhan, blockchain ve mühendislik ekibinin başkan yardımcısı olarak çalışmalarına devam edecek. Bu haber Aralık 2020 tarihinde Ripple’a açılan menkul kıymet davası sonrası Ripple’ın yaptığı ilk büyük çaplı işe alımı temsil ediyor.

İlgili Haber
Son Dakika: SEC Ripple'a (XRP) Dava Açtığını Resmen Duyurdu! Davanın Tüm Detayları Haberimizde!

Ripple CEO’su Bizzat Açıkladı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu hakkında yaptığı açıklamada Varadhan’ın yıldızlar kadrosu olarak görülen mühendislik ekibine katıldığını vurguladı. Varadhan’ın Twitter üzerinden oldukça güzel bir şekilde karşılayan Garlinghouse’ın tam da dava sonrasında böyle bir adım atması dikkatleri üzerine çekti.

Varadhan, Ripple öncesinde Ekim 2017 ve Aralık 2020 tarihlerinde Amazon’un lojistik bölümünde başkan yardımcılığı görevi yaptı. Varadhan buna ek olarak daha önce finans sektöründe birçok şirkette aktif rol aldı. Ripple’ın dava ile boğuştuğu oldukça sıkıntılı bir dönemde böyle üst düzey bir yöneticiyi saflarına katması ise bunun sebepsiz yere olmayacağını düşündürüyor.

Yeni Ripple Yöneticisi, XRP İçin Sürpriz Gelişmeler Yaratabilir

Varadhan konu hakkında yaptığı açıklamada yöneticilik görevi de dahil Amazon’da 15 yılı aşkın bir süredir çalıştığını, tüketici odaklı yenilikler konusunda uzmanlaştığını belirtti. Ripple ağının küresel finans sektörünü daha verimli yapacağını belirten yönetici, para transferinin yakında e-posta göndermek kadar kolay olacağını ifade etti.

Yapılan bu açıklama yeni ismin Ripple’ın para transfer uygulamaları üzerinde çalışacağını doğruluyor. XLM fiyatının Ukrayna’nın merkez bankasının XLM ağını seçmesinden sonra yükselişe geçmesini uzaktan seyreden XRP yatırımcıları, belki de yeni yöneticinin gelmesinden kısa süre sonra benzer bir haber duyabilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu