binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple CEO'su Brad Garlinghouse, XRP Spot ETF Olasılığını Değerlendirdi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP Spot ETF Olasılığını Değerlendirdi

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, katıldığı TV programında XRP Spot ETF olasılığına dair açıklamada bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yakın zamanda Bloomberg TV’ye verdiği bir demeçte, kripto para alanında daha net düzenleyici kurallara duyulan acil ihtiyacı vurguladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşın ortasında Garlinghouse, düzenleyici netliğin önemli olduğunu belirtti ve SEC’in yaptırım yaklaşımına ilişkin endişelerini dile getirdi.

Röportajda, Ripple’ın SEC ile olan anlaşmazlığının gidişatı ele alınırken, Garlinghouse, SEC’in kapsamlı düzenleyici çerçeveler sağlamak yerine büyük ölçüde davalara odaklandığını belirtti. Yasal engellere rağmen Ripple, SEC’e karşı açtığı davadan galip çıktı ve mahkeme, anlaşmazlığın merkezindeki dijital varlık olan XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına karar verdi.

Ripple ve SEC ile yasal mücadeleye giren diğer kripto şirketlerini çevreleyen belirsizliğe değinen Garlinghouse, bir çözüm için umutlu olduğunu ifade etti ancak daha fazla yasal süreç olasılığı olduğunu da kabul etti. Kripto endüstrisinde inovasyon ve yatırım için elverişli bir ortam sağlamak için düzenleyicilerden gelecek netliğin önemini vurguladı.

Garlinghouse ayrıca, gelecekte bir XRP ETF’si potansiyeli de dahil olmak üzere, kripto para ETF’ler olasılığına da değindi. Garlinghouse, kripto piyasasında yatırım seçeneklerinin çeşitlendirilmesi fikrini memnuniyetle karşılarken, bu tür finansal ürünlerin geliştirilmesini kolaylaştırmak için düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu söyledi:

“Bunu kesinlikle memnuniyetle karşılarız. Ve bence farklı tokenler için çok sayıda ETF olması kaçınılmaz. Hatta ETF’leri potansiyel olarak sepetlerin içinde de görebileceğinizi düşünüyorum; burada ETF dinamiği etrafında çok fazla heyecan olduğu için bu riski daha da çeşitlendirdiğini düşünüyorum.”

İlgili Haber  10 Milyar Dolarlık Bitcoin'i Olan Michael Saylor "BTC'ye Olan Talep, Arzın 10 Katı" Dedi, Satıp Satmayacağını Açıkladı

Garlinghouse ayrıca Ripple’ın yakın zamanda Standard Custody’yi satın almasını ele alarak şirketin dijital varlıklar için uyumlu saklama çözümleri sunma konusundaki kararlılığını dile getirdi. Kurumsal yatırımcılar ve finans kurumları arasında kripto paraların benimsenmesini sağlamada mevzuata uyumun önemini vurguladı.

Garlinghouse, Elizabeth Warren gibi politikacıların kriptoya daha sıkı düzenlemeler getirilmesi yönündeki son önerileriyle ilgili olarak, sektörün uyumluluk önlemlerinden yoksun olduğu fikrine karşı çıktı. Kripto sektörü katılımcılarının çoğunun Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemelerine uyduğunu vurgulayarak, kriptonun düzenleyici ortamıyla ilgili yanlış anlaşılmalar olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail