Kripto HaberleriAltcoinRipple CEO'su Brad Garlinghouse'dan SEC Başkanına Sert Eleştiri: Mevzuata Uymuyor!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan SEC Başkanına Sert Eleştiri: Mevzuata Uymuyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, ABD milletvekillerini, mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto para piyasasını düzenlemek için yeterli olduğunu ima eden SEC Başkanı Gary Gensler tarafından yapılan son açıklamaları ele almaya çağırdı.

Ripple (XRP) CEO’su Garlinghouse ABD’li Kanun Yapıcıları SEC Başkanının İddialarını Ele Almaya Çağırdı

Garlinghouse’un yorumları, Gensler’in SEC’in hangi dijital varlıkların menkul kıymet olarak nitelendirilebileceğini belirleyebileceği ve mevzuatın gereksiz olduğu yönündeki inancına yanıt olarak geldi.

Temsilciler Meclisi Tahsisat Komitesi’ndeki bir duruşmanın ardından SEC başkanı, mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto piyasalarında meydana gelen faaliyetlerin çoğunu kapsadığını öne sürdü.

Kongre’nin daha fazla açıklama sağlamak için harekete geçebileceğini, ancak ek yetkilerin gerekli olduğuna inanmadığını da sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Ripple'daki Yükselişin Kaynağı Bu Ülke!

Ripple CEO’su, bu tür kararların SEC Başkanının kişisel bakış açısından ziyade mevzuata dayanması gerektiğini iddia ediyor.

Garlinghouse tweetinde, SEC patronunun, kurumunun gücünü aldığı mevzuata dayanmak yerine, bir menkul kıymeti neyin oluşturduğunu dikte ettiğini iddia etmesinin ” anlaşılamaz” olduğunu belirterek endişesini dile getirdi.

Garlinghouse, Gensler’i bir otokrat gibi davranmakla suçlayarak, açık bir yargı yetkisinin olmamasının belirsizliğin SEC için bir güç kaynağı olarak hizmet etmesine izin verdiğini öne sürdü.

Ripple’a karşı SEC davası devam ederken, kripto para birimleri için uygun düzenleyici çerçeve konusundaki tartışmalar çözümsüz kalmaya devam ediyor ve sektör liderlerini seçilmiş yetkililerden netlik aramaya sevk ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları