blank
XRP

Ripple CEO’su, Elon Musk’ı “Kullanıyor” mu? Garlinghouse Yanıtladı

Ripple CEO'su, kendisine yönelik iddiaları yanıtladı.

ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Elon Musk’ı  kullandıklarına yönelik iddialara yanıt verdi. Olay aslında CoinShares CSO’su Meltem Demirörs‘ün açıklaması ile patlak verdi. Demirörs, Bitcoin’in çok fazla enerji tükettiğine yönelik asılsız haberlerle iddiaların direkt olarak Ripple CEO’sunun başının altından çıktığını vurgulamıştı.

Ripple CEO’su: Gururum Okşandı

Meltem Demirörs, Twitter’dan yaptığı açıklamada enerji tüketimi ile ilgili bütün haberlerin araksında tek şirket olabileceği iddiasını yanıtladı. Ünlü isim, bu şirketin adının “rip” ile başladığını ve “ple” ile bittiğini vurgulayarak aslında direkt olarak Ripple’a işaret etti. Ripple’ın son 3 yılda ciddi lobicilik yaptığını da ifade eden Demirörs’e yönelik cevap ise gecikmedi.

Ripple CEO’su Garlinghouse, şirketin Elon Musk’ı ve onlarca bilim adamı ile hükümeti kontrol ettiği düşüncesinin kendisinin gururunu okşadığını vurguladı. Buna rağmen Ripple’ın direkt olarak Bitcoin’in enerji kullanımı hakkında böylesine karalayıcı bir kampanya yapmadığını ima eden Garlinghouse, aslında bunun kendisinden bağımsız gerçekleştiğini ifade etti.

Elon Musk, Bitcoin’in çok fazla enerji tükettiğini vurgulayıp bu enerjinin kaynağının ise fosil yakıtlar olduğunu ifade etmişti. Bütün düşüş ise bu açıklamalar ile başladı ve Bitcoin 30.000 dolara kadar geriledi. Bu ifadeler ise yıllardır Ripple CEO’su tarafından kullanılmakta ancak kimse onu dikkate almamaktaydı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu