Bitcoin MadenciliğiXRP

Ripple CEO’su “Madenci” ve “Maden Havuzu” Arasındaki Farkı Bilmiyor Mu?

İki ünlü kripto yorumcusundan Ripple CEO'suna tepki geldi!

Piyasanın en büyük iki analisti Ripple CEO’suna sert çıktı. Binlerce takipçisi olan ve başarılı kripto para tahminleriyle tanınan ikili Mati Greenspan ve Tuur Demester, Garlinghouse’un büyük ses getiren CNN röportajındaki Çin’in Bitcoin’in madenciliği hakkında yaptığı açıklamalar sonrası adeta çileden çıktı.

İlgili Haber
Ripple (XRP) CEO'su: Madenciler Çok Güçlüler, Ağı Çökertebilirler!

Garlinghouse CNN röportajında %60 ila %80 arasında madencilik piyasasının Çin merkezli madenciler tarafından kontrol edilmesinin doğru olmadığına inandığını ifade etmiş ve bu konuda Çinli madencilerin elinin çok güçlü olduğunu ve her an ağa saldırı düzenleyebilecek potansiyele sahip olduklarını dile getirmişti.

Ünlü CEO’nun bu açıklamalarından sonra tepki gösteren fintech teknoloji analisti, eğitimcisi, aynı zamanda kuantum ekonomisinin kurucusu olan Mati Greenspan, söz konusu açıklamaların bilgi hataları içerdiğini dile getirdi. Greenspan’e göre Garlinghouse Çin’in PoW madenciliği hakkında yanlış bilgilere sahip. Örneğin Garlinghouse’un bahsettiği gibi 4 madenci değil, madencilik piyasasında büyük rolü olan 4 maden havuzu var.

Garlinghouse’a tepki gösteren tek isim Mati Greenspan olmadı. Kripto camiasının tanınan ismi Tuur Demeester de Garlinghouse’un rakamlar konusunda yanlış bilgiler verdiğini belirtti ve Ripple CEO’sunun Blockchain tarihinden bazı dersler alması gerektiğinden bahsetti. Ayrıca SegWit2x hardfork’unu hatırlattı ve bu olayın Bitcoin ağının Çinli madenciler tarafından hakimiyet altına alınması için kötü bir girişim olarak değerlendirdi. Demeester de tıpkı Greenspan gibi “madencilik” ile “madenci” kavramlarının karıştırılmaması gerektiğini vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu