HaberlerXRP

Ripple CEO’su XRP Satışlarıyla İlgili Tepki Çeken Açıklamalar Yapmaya Devam Ediyor!

Kripto camiası XRP satışlarıyla ilgili ikiye ayrılmış durumda.

Yine bir klasik gerçekleşti ve Ripple şirketi her ayın başında yaptığı gibi toplu XRP satışı gerçekleştirdi ve 1 milyar XRP‘nin kilidini açan şirket yine eleştirilere maruz kaldı. Garlinghouse, söz konusu toplu kilit açma işleminin ardından bir röportaj sırasında Ripple’ın gelir kaynaklarının neler olduğu sorusuna şöyle cevap verdi:

Kaynaklarımızdan biri XRP’dir. Açıkçası bu soruya tam olarak nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum çünkü yazılımdan gelir elde etmesek karlılığımız ciddi şekilde azalırdı. Ayrıca Ripple cüzdanındaki XRP’ler olmasa bu durumda da yine gelirimiz azalırdı. O yüzden bu soruya net bir cevap veremiyorum.

Ripple CEO’sunun itiraf niteliğindeki bu açıklamalarının ardından tweet atan ünlü yatırımcı Luke Martin Ripple’ın XRP dump’lanmadan duramayacağı ve çökeceği iddiasını ortaya attı.

Martin’in bu tweetinin ardından bazı kripto para yatırımcıları XRP’nin bir dolandırıcılık projesine benzediğini dile getirirken bazıları da Garlinghouse’ın açıklamalarını son derece normal bulduğunu ifade etti. Böyle düşünen takipçiler, günümüzdeki çoğu şirketin bu şekilde kar sağladığını ve XRP’nin bir Ripple ürünü olduğunu hatırlatarak şirketin kendi ürününü satıp para kazanmasının son derece doğal olduğunu dile getiriyor. Böyle düşünenlere göre Bitcoin madencilerinin kazdıkları bloklardan elde ettikleri Bitcoinleri satmalarıyla Ripple şirketinin XRP satması arasında hiçbir fark yok.

Ancak tamamen bir şirket bünyesinde faaliyet göstermesi ile XRP çoğu zaman eleştirilerin hedefinde oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu